Koalīcija neredz nepieciešamību pēc memoranda "par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām"

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pēc Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes, kurā skatīja jautājumu par patvēruma meklētājiem

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Valdošās koalīcijas partijas īsti nesaskata nepieciešamību pēc "Jaunās Vienotības" virzītā memoranda "par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām", tomēr nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) būtu gatava šo apņemšanos parakstīt, ja tajā tiktu ietverti papildu punkti.

(Ievērojot VL-TB/LNNK nostāju, precizētas pirmās divas rindkopas.)

VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, nacionālā apvienība memorandu ir gatava parakstīt, bet vēlas piedāvāt savus papildinājumus, piemēram, partneru apņemšanos savstarpēji neapmelot vienam otru kampaņas laikā, runāšanu latviski ar medijiem un citus punktus. Pēc Dzintara domām, kopumā ierosinājums par memorandu ir labs, bet tas vairāk vajadzīgs pašai "Vienotībai", jo tā attieksmi pret "Saskaņu" vairākkārt mainījusi. Savukārt VL-TB/LNNK sadarbība ar "Saskaņu" nekad nav bijis apspriežams jautājums, akcentēja Dzintars.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neparakstīs šo memorandu, jo šādā "Jaunās Vienotības" solī vairāk tiek saskatīts populisms, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" sacīja ZZS līderis Augusts Brigmanis. Viņš uzsvēra, ka ZZS nākamo valdību pēc Saeimas vēlēšanām vēlētos veidot ar nacionālo apvienību, kas izslēdz jebkādas spekulācijas par sadarbību ar "Saskaņu" valdībā. Tāpat Brigmanis piebilda - gadījumā, ja VL-TB/LNNK gribētu ar mums parakstīt vienošanos, ka kopā tiek veidots nākamās valdības kodols, tad ZZS to izdarītu.

Dzintars, komentējot iespēju parakstīt vienošanos ar ZZS, pauda, ka ZZS ir to partiju starpā, ar kuru VL-TB/LNNK gatava runāt par nacionālās apvienības mērķiem un veidot koalīciju. Pagaidām gan ZZS nav nākuši klājā ar kādiem sadarbības līgumu piedāvājumiem. VL-TB/LNNK būtu atvērti ierosinājumiem un piedāvātu šādā dokumentā iekļaut punktus, kas vērsti uz latviskas Latvijas mērķi.

Tikmēr "Jaunās Vienotības" izvirzītais premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš sociālajā vietnē "twitter" pauda, ka "ZZS bez pārsteigumiem - sadarbība ar prokremliskiem spēkiem šai partijai nav šķērslis". Viņaprāt, sabiedrotie memorandam ir partijas, kas skaidri atbalsta proeiropeisku, demokrātisku, tiesiskas valsts vērtībās balstītu politiku un nemainīgu Latvijas ārpolitisko kursu.

Jau ziņots, ka jūnija beigās vairākas partijas pieļāva iespēju atbalstīt "Jaunās Vienotības" memorandu "par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām".

Uz augšu