Gruzijas Konstitucionālā tiesa legalizējusi marihuānas lietošanu

LETA
Gruzijas Konstitucionālā tiesa legalizējusi marihuānas lietošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: AFP / Scanpix

Gruzijas Konstitucionālā tiesa, izskatot liberālās partijas "Griči" politiķu prasību, lēmusi par labu marihuānas lietošanas legalizācijai.

Marihuānas lietošana ir darbība, ko aizsargā tiesības uz brīvu personības attīstību, teikts tiesas spriedumā.

Līdz ar šo tiesas lēmumu Gruzijā atcelti sodi par marihuānas lietošanu.

Konstitucionālās tiesas kolēģija izskatīja partijas "Griči" prezidenta amata kandidāta Zuraba Džaparidzes un šīs partijas biedra Vahtanga Megrelišvili iesniegumu, kurā tiesa aicināta atcelt administratīvo sodu par marihuānas lietošanu.

Prasītāju puse aicināja par nekonstitucionāliem atzīt visus sodus, kas līdz šim paredzēti par marihuānas lietošanu bez ārsta norīkojuma.

Atbilstoši prasītāju puses viedoklim, marihuānas lietošana ietilpst sfērā, ko aizsargā tiesības uz brīvu personības attīstību.

Marihuānas lietošana var kaitēt tikai pašu lietotāju veselībai, un viņi paši būs atbildīgi par savas rīcības rezultātiem, skaidroja prasības iesniedzēji.

Viņi arī norādīja, ka sods par marihuānas lietošanu tikai ar morāliem vai aizbildnieciskiem argumentiem ir pretrunā ar tiesībām uz brīvu personības attīstību un līdz ar to neatbilst Gruzijas Konstitūcijas 16.pantam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais