Pompeo: ASV pilnā apjomā ieviesīs sankcijas pret Irānu

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV pilnā apjomā ieviesīs sankcijas, kuras paredzēts sākt īstenot pirmdien, pavēstīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. "Savienotās Valstis ieviesīs šīs sankcijas," žurnālistiem, kas kopā ar viņu ceļoja no Dienvidaustrumāzijas, sacīja Pompeo.

"Tā ir svarīga daļa mūsu centienos, vēršoties pret kaitīgajām aktivitātēm," viņš piebilda.

Pompeo noslēdza vizīti Dienvidaustrumāzijā ar ārlietu ministru samita apmeklējumu Singapūrā, kur, kā sacīja valsts sekretārs, ticis pieprasīts, lai Irānā notiktu būtiskas pārmaiņas.

"Viņiem jāsāk uzvesties kā normālai valstij," svētdien žurnālistiem sacīja Pompeo. "Nav nekādu liecību par izmaiņām viņu uzvedībā."

Konfrontācija ASV un Irānas starpā kopš Islāma revolūcijas ar naftas resursiem bagātajā valstī turpinās teju 40 gadus.

Līdz 1979.gada revolūcijai Irāna bija tuva ASV sabiedrotā.

ASV prezidents Donalds Tramps maijā paziņoja, ka Savienotās Valstis izstājas no pasaules lielvaru noslēgtās kodolvienošanās ar Irānu un ka Vašingtona atjauno pēc šīs vienošanās noslēgšanas apturētās sankcijas.

Pārējās valstis, kas parakstīja vienošanos - Lielbritānija, Francija, Vācija, Ķīna un Krievija -, ir apņēmušās paturēt atvērtus ekonomiskos, finanšu un transporta kanālus ar Irānu, neskatoties uz ASV sankcijām.

Izstājoties no kodolvienošanās, ASV cenšas izolēt Irānu un vairot ekonomisko spiedienu.

Eiropa pret šiem soļiem iebilst un solījusi rast ceļus, kā saglabāt tirdzniecības saites ar Irānu.

Tramps paziņojis, ka ir atvērts jaunam līgumam, kas aptvertu ne tikai Irānas kodolobjektus, bet arī tās raķešu programmu un aktivitātes reģionā, kas tiek uzskatītas par draudu ASV sabiedrotajai Izraēlai.

Uz augšu