Spānijas iznīcinātāja kļūdaini izšautā raķete pār Igauniju nolidoja 80 kilometrus
Papildināts

FOTO: AFP/SCANPIX

Otrdien tika noteikta Spānijas iznīcinātāja virs Tartu apriņķa kļūdaini izšautās raķetes atrašanās vieta - Endlas dabas parkā Jervas apriņķī. Tas nozīmē, ka raķete mērojusi apmēram 80 kilometrus garu ceļu pāri trim apriņķiem, vēsta portāls "Postimees".

Nokritusī raķete izraisījusi kūdras ugunsgrēku, kas tiek dzēsts, ziņo LETA.

Ceturtdien par raķetes daļu meklēšanas gaitu un ugunsgrēka dzēšanu Igaunijas valdības sēdē informēja aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

"Ugunsgrēks tiek kontrolēts, pašlaik ne raķetes daļas, ne kaujas galviņa nav atrastas. Šodien meklēšanā piedalās 100 cilvēki no 1.kājnieku brigādes, Gaisa spēkiem, kā arī Glābšanas dienesta," pēc valdības sēdes žurnālistiem teica Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Igaunijas Aizsardzības spēku vecākais pulkvedis Rīvo Valge trešdien preses konferencē paziņoja, ka gaisa spēki noteikuši sākotnējo raķetes nokrišanas vietu.

Valge norādīja, ka "ir 95% iespēja, ka pazudusī raķete atrasta, lai gan vēl trūkst svarīgas tās daļas". 

Lai arī gaisa spēki neatklāja raķetes trajektoriju un precīzu nokrišanas vietu, taču, spriežot pēc līdz šim sniegtās informācijas par izšaušanas un atrašanas vietām, kopējais raķetes veiktais ceļš ir apmēram 80 kilometri.

"Apmēram pusdienlaikā mēs noskaidrojām iespējamo raķetes nokrišanas vietu, un netieši pierādījumi liecina, ka raķete atrodas tieši tur. Šajā rajonā strādā Aizsardzības spēku eksperti. Ir 95% iespēja, ka pazudusī raķete atrasta, lai gan mums vēl nav svarīgas tās daļas," Valge trešdien sacīja preses konferencē Tallinā.

Viņš piebilda, ka zināms iespējamais raķetes lidojuma koridors un zona, kur, visticamāk, tā pēc nokrišanas uzsprāgusi.

Igaunijas Aizsardzības spēku galvenā štāba ģenerālmajors Martins Herems informē, ka ir tikai loģiski, ka Igaunijas gaisa telpā patrulējošajie iznīcinātāji ir aprīkoti ar īstu bruņojumu, citādāk "tos neviens neuztvertu nopietni". 

Herems uzsver, ka līdz šim iznīcinātāju apmācības ir norisinājušās ļoti veiksmīgi, piebilstot, ka šāda veida incidenti notiek ļoti reti.

Spānijas aizsardzības ministre Margarita Roblesa telefonsarunā ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku paudusi dziļu nožēlu par incidentu.

Kā ziņots, Igaunijā trešdien notika aktīvi nokritušās raķetes meklēšanas darbi. Otrdien, 7.augustā, Spānijas iznīcinātājs "Eurofighter" mācību lidojuma laikā nejauši virs Igaunijas teritorijas izšāva gaiss-gaiss tipa AMRAAM raķeti.

Uz augšu