Aptauja: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju neuzskata kaimiņvalstis par ārzemēm

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Unsplash

Plānojot ārzemju braucienu, parasti tiek gatavots saraksts ar pašām nepieciešamākajām lietām, kas jāpaņem līdzi. Ceļojumu apdrošināšanu tajā iekļauj vien retais – katrs ceturtais jeb 22% Latvijas iedzīvotāju to dara tikai tad, ja dodas tālākos un eksotiskākos ārzemju braucienos, bet katrs desmitais – ja ceļojuma laikā plānots nodarboties ar aktīvo atpūtu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” veiktās aptaujas* dati.

Vaicāti, kas ir trīs nozīmīgākās lietas, ko viņi ņem līdzi ceļojumos vienmēr, aptaujātie primāri min personu apliecinošus dokumentus (78%). Kā otra nozīmīgākā lieta tiek atzīmēts piemērots apģērbs un apavi (61%), bet trešā – mobilais telefons (53%). Tieši telefons tiek uzskatīts par nozīmīgāko palīgu brīžos, kad ceļotāju vai viņa ģimenes locekļus ārvalstīs piemeklē kāda ķibele, jo tas nodrošina iespēju operatīvi sazināties ar vietējiem glābšanas dienestiem, kā arī mājiniekiem.

Aptaujas dati atklāj kādu zīmīgu tendenci – liela daļa Latvijas iedzīvotāju par ārzemju braucieniem uzskata tikai ceļojumus uz tāliem un eksotiskiem galamērķiem. Tādējādi, dodoties ārzemju braucienos uz tā dēvētajām tuvajām ārvalstīm, par savu, savu tuvinieku aizsardzību domā un ceļojuma apdrošināšanu iegādājas vien retais.

Tajā pašā laikā Ārlietu ministrijas (turpmāk – ĀM) pieredze rāda, ka ceļojuma apdrošināšana ceļotājiem lieti noder ne tikai ekstrēmos un eksotiskos ceļojumos. Tāpēc ĀM aicina ceļotājus nopietni aizdomāties par savu drošību katru reizi, kad tiek šķērsota valsts robeža, tostarp dodoties uz kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju.

Vienlaikus ĀM aicina ceļotājus iepazīties ar ceļojumu brīdinājumiem, kas ietver informāciju par drošības situāciju un iespējamām dabas kataklizmām plānotajā ceļojumu galamērķī. Informācija par ceļojumu brīdinājumiem pieejama ĀM mājaslapā. 

Plānojot ceļojumu, ĀM aicina bez maksas reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Reģistrēšanās plaša mēroga krīzes gadījumā ļaus ĀM sazināties ar ārkārtas situācijā ārvalstī nonākušajām personām. Konsulārais reģistrs iedzīvotājiem pieejams Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv

Nokļūstot ārkārtas situācijā ārpus Latvijas robežām, piemēram, ja ceļotājam nozagti vai pazuduši personu apliecinoši dokumenti, viņu ārvalstīs aizturējuši likumsargi vai viņš palicis bez iztikas līdzekļiem u.tml., ir svarīgi nekavējoties sazināties ar atbilstošo ārvalsts palīdzības dienestu, kā arī tuvāko Latvijas vēstniecību vai ĀM Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: + 371 26 33 77 11.

*Aptauja veikta sadarbībā ar “Norstat Latvija” 2018.gada jūlijā. Tajā piedalījās 507 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu