O, 16.08.2022.

Rumānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret korupciju

TVNET/LETA/DPA
Rumānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret korupciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē un citās pilsētās svētdien trešo dienu pēc kārtas turpinājušies protesti pret korupciju, demonstrācijās piedaloties tūkstošiem cilvēku. Salīdzinot ar piektdienu un sestdienu, svētdien demonstrācijas noritēja salīdzinoši mierīgi.

Bukarestē uz protesta akciju bija sapulcējušies aptuveni 10 000 cilvēku, ziņoja aģentūra "Agerpress".

Demonstrācijas organizatori pieprasīja kreisās valdības atkāpšanos.

Svētdien par sadursmēm protestu laikā netika ziņots.

Piektdien Bukarestē notikušajā vērienīgajā pretkorupcijas demonstrācijā tika ievainoti vairāk nekā 450 cilvēki, tostarp aptuveni 30 policisti.

Jau ziņots, ka Rumānijas prezidents Klauss Johanniss jūlija sākumā atcēla no amata pretkorupcijas prokurori Lauru Kodrucu Keveši, izpildot valdības prasību.

Rumānijas Konstitucionālā tiesa maijā atzina, ka Johannisam jāatbalsta valdības prasība atlaist valsts augstāko korupcijas lietu prokurori Keveši. Johanniss bija atteicies atbalstīt prokurores atstādināšanu un aizstāvējis viņas paveikto darbu, taču tiesa secināja, ka prezidenta pilnvaras neatļauj viņam atteikt valdības prasību.

VIDEO:

Kreisi centriskā valdība apsūdz Keveši konstitūcijas pārkāpšanā, bet prokurores atbalstītāji uzskata, ka viņa kļuvusi par upuri, jo izmeklē korupciju Rumānijas politiskajā elitē.

Keveši kā Nacionālās pretkorupcijas direkcijas (DNA) galvenā prokurore pēdējos gados ir palīdzējusi saukt pie atbildības daudzus korumpētus ierēdņus, tādējādi iemantojot ietekmīgus ienaidniekus. Daudzi no notiesātajiem ir valdošās Sociāldemokrātiskās partijas (PSD) biedri vai partijai tuvu stāvošas personas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu