Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Astro'n'out «Tā daļa Rīgas» (video)

Astro'n'out FOTO: Publicitātes foto

TVNET piedāvā ekskluzīvu iespēju noskatīties jaunās grupas Astro'n'out dziesmas «Tā daļa Rīgas» videoversiju, kuras centrā ir stāsts par Rīgas Maskavas rajonu.

Astro'n'out "Tā daļa Rīgas"

Klipa režisore Beatrise Gore. Klipa operatori - Māris Bogustovs un Aigars Sērmukšs.

Dziesmu "Tā daļa Rīgas" pirms pusotra gada sarakstījusi grupas Astro'n'out soliste Māra Upmane, piesakoties "Avantis" izsludinātajam konkursam "No sirds un no rajona", kurā jaunieši tika aicināti izveidot sava rajona vizītkarti. Māra konkursā uzvarēja, un pēc pusgada, kad tika veidota dokumentālā filma "Rīga, mana Rīga", Māru uzaicināja kļūt par vienu no filmas varonēm, bet dziesma "Tā daļa Rīgas" kļuva par filmas tituldziesmu.

"Mani kaitina, ka pat draugi negatīvi runā par manu rajonu," saka Astro'n'out soliste Māra Upmane. "Cilvēki, būdami skeptiski, tikai kritizē. Es arī apzinos, ka Maskačkā nav viss burvīgi, bet – lai man parāda kādu vietu, kur ir!"

Dziesma "Tā daļa Rīgas" stāsta, cik svarīgi ir apzināties savas mājas, vietu, kas tev ir tuva un dārga. Par spīti tam, ka tautā par Maskačku dēvētais rajons vairākumam saistās ar negatīvām asociācijām, Mārai tā ir īpaša Rīgas vieta, kurā var ieraudzīt arī savu daļu burvības. Dziedātāja uz šo «daļu Rīgas» aicina palūkoties citām acīm: "Starp gružiem atspīd pilsēta, kas vienmēr aug..."

"Pirmo reizi, kad klausījos dziesmu, vārdus nedzirdēju, dzirdēju tikai balsi, kas pārsteidza ar latviešiem tik neraksturīgu skanējumu. Pēcāk jau ieklausījos tekstā, un bija skaidrs, ka grupai Astro'n'out ir liels talants un viņi ir patiesi izjūtu magnēti,» savas emocijas atklāj klipa režisore Beatrise Gore. Viņa stāsta, ka sākotnēji bija iecerēts videoklipu veidot kā inscenētu stāstu, kas atklātu Maskavas rajona būtību. "Tika izveidoti pat scenārija varianti, taču sapratām, ka pats rajons ir tik kolorīts un paši rajona iedzīvotāji veido savu stāstu, ka vēl ko vairāk veidot būtu lieki," saka Beatrise Gore.

Uz augšu
Back