ASV: Vašingtona nav vainojama Turcijas ekonomikas nedienās

FOTO: AP/Scanpix

Amerikas Savienotās Valstis nav vainojamas Turcijas ekonomikas problēmās, otrdien paziņoja ASV Valsts departaments.

Atbildot uz žurnālista jautājumu, vai prezidenta Donalda Trampa administrācija varētu mīkstināt pret Turciju noteiktās sankcijas, ņemot vērā tās nacionālās valūtas liras kursa straujo kritumu, Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerte sacīja, ka nebūtu pareizi uzskatīt, ka liras vērtības samazināšanos izraisījušas Vašingtonas noteiktās sankcijas.

"Ekonomisti jums noteikti pateiktu, ka Turcijā notiekošo izraisījis daudz kas vairāk nekā Savienotās Valstis" un to nesen veiktie pasākumi pret Turciju, teica Nauerte.

"Ekonomikas nedienas nesākās, kad mēs noteicām sankcijas pret divām personām šā gada 1.augustā," viņa piebilda.

1.augustā ASV noteica sankcijas Turcijas tieslietu un iekšlietu ministriem saistībā ar ASV mācītāja Endrū Bransona turēšanu apcietinājumā, kas tagad nomainīts pret mājas arestu. Bransons  Turcijā  apsūdzēts par spiegošanu, saistību ar terorismu un ASV trimdā dzīvojošo musulmaņu sludinātāju Fetullu Gilenu. Turcija  apsūdz Gilenu 2016.gada jūlijā notikušā neveiksmīgā puča organizēšanā pret Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

ASV prezidents Donalds Tramps 10.augustā paziņoja, ka divkāršojis muitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Turcijas, tādējādi padziļinot krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās.

Turcijas  neapmierinātību arī izraisījis ASV atbalsts Sīrijas kurdu kaujinieku grupējumam YPG, kuru Ankara uzskata par saistītu ar Turcijas  kurdu kaujinieku grupējumu PKK.

Nesaskaņas starp Vašingtonu un Ankaru pēdējā laikā strauji paātrināja ekonomikas problēmu izraisīto Turcijas liras kursa lejupslīdi.

Uz augšu