Puse prokurora amata pretendentu netiek galā ar pārbaudījuma otro kārtu

FOTO: LETA

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Otrajai kārtai bija pielaisti 33 pretendenti. 14 pretendenti pārbaudījumu nokārtoja, 17 - nenokārtoja, bet vēl divi nekārtoja vai arī atstāja pārbaudījuma norises vietu.

Jau ziņots, ka jūlijā vispārējo un juridisko pārbaudījumu pirmajai kārtai bija pieteikušies 74 pretendenti, no kuriem astoņi neieradās. Līdz ar to testu pildīja 66 juristi, no kuriem to nenokārtoja 33 pretendenti.

Lai arī oficiāli prokuratūra konkrētus testa uzdevumus neatklāja, aģentūra LETA noskaidroja, ka iepriekšējos gados testā bija piedāvāti atbilžu varianti uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, kurš ir Brīvības pieminekļa autors, kura ir Latvijas garākā upe, cik Latvijā ir novadu.

Otrajā kārtā padziļināti tika pārbaudītas juridiskās zināšanas, bet pēc tam abas kārtas izturējušos pretendentus izvērtēs komisija. Sekmīgi aizvadot minētās kārtas, prokurora amata pretendentam sešus mēnešus būs jāstažējas prokuratūrā, bet pēc tam jākārto prokurora eksāmens.

Uz augšu