S, 13.08.2022.

"Rīgas svētku" pasākumi kupli apmeklēti

LETA
"Rīgas svētku" pasākumi kupli apmeklēti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

"Rīgas svētku" pasākumi ir kupli apmeklēti, tajā skaitā vērojama liela atsaucība no ģimenēm ar bērniem, pastāstīja Rīgas domes pārstāve Indra Vilde. Piektdien plaši apmeklēts bija arī muzikālās strūklakas pasākums pie Rīgas brīvostas pārvaldes, par kuru cilvēki izteikuši pozitīvas atsauksmes. Muzikālās strūklakas būs skatāmas arī šovakar. Ģimenes ar bērniem apmeklējušas arī komponista Imanta Kalniņa dziesmu pasākumu Grīziņkalnā.

Tāpat no iedzīvotājiem atsaucība bijusi koncertam Vērmanes dārzā, kura estrādē visas vietas bija aizņemtas.

Vilde prognozēja, ka iedzīvotāju un pilsētas viesu skaits, kas piedalīsies svētkos, visticamāk, būs ļoti liels, ņemot vērā daudzveidīgo programmu un labos laika apstākļus. Viņa norādīja, ka interesentiem ir plaša izvēle, kādus pasākumus apmeklēt, tajā skaitā gan tiem, kam interesē tehniskas lietas, gan tiem, kurus vairāk aizrauj dzīvnieki.

Par svētku apmeklētāju skaitu aplēses plānots sagatavot 19.augusta vakarā, kad svētki būs noslēgušies.

Arī aģentūra LETA novēroja, ka Rīgas iedzīvotāji un viesi aktīvi izmanto pilsētas svētku piedāvātās iespējas, vērojot koncertus, abu Daugavas krastu komandu basketbola maču un citus pasākumus.

Atbilstoši savām interesēm cilvēki ir pulcējušies katrs savā koncerta vietā. 11.novembra krastmalā ir iespēja baudīt latviešu tradicionālās dziesmas, savukārt lielākoties vecāka gada gājuma iedzīvotāji, bet ne tikai, izmanto iespēju klausīties latgaļu tautas ansambļu daiļradi Jēkaba laukumā. Daļa jauniešu ļāvās brīvākām dejām pie skatuves blakus Kongresa namam, kur ir klausāms mūsdienu mūzikas grupu izpildījums.

Kongresu nama otrā pusē, virzienā uz Bastejkalnu norisinās Daugavas abu krastu komandu 24 stundu basketbola mačs.

Rīdzinieki un pilsētas viesi tāpat izmanto iespēju iegādāties vai aplūkot tirgotāju piedāvātos pārtikas produktus, dažādus mākslas darbu, kā arī saimniecībai un sadzīvei noderīgas lietas.

Saistībā ar svētkiem iedzīvotāju plūsma Vecrīgā un pilsētas centrā ir lielāka, nekā citkārt, un cilvēkus no svētku baudīšanas nav atturējis nedz īslaicīgais lietus, nedz dažbrīd pārāk cieši karsējošā saule.

Kā ziņots, Rīgas svētku otrajā dienā sestdien rīdzinieki un pilsētas viesi varēs klausīties lielkoncertu "Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!", skatīties svētku uguņošanu, kā arī visas dienas garumā baudīt mūziķu un cirka mākslinieku priekšnesumus.

Salūts ap plkst.23.15, kā ierasts, notiks 11.novembra krastmalā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu