Turcijas tiesa atļauj izbraukt no valsts "terorisma propagandā" apsūdzētai Vācijas žurnālistei

Vācijas žurnāliste Mešale Tolu

FOTO: Reuters/ScanPix

Tiesa Stambulā atcēlusi aizliegumu izbraukt no valsts turku izcelsmes Vācijas žurnālistei Mešalei Tolu, kurai izvirzītas apsūdzības terorisma propagandā, pirmdien paziņojuši viņas atbalstītāji.

Tomēr viņas tiesas prāva turpināsies, un nākamā tiesas sēde ir paredzēta 16.oktobrī.

Tolu vīram Suatam Čorlu, kuram izvirzītas tādas pašas apsūdzības, aizliegums atstāt Turciju nav atcelts.

Šajā lietā ir pavisam 18 apsūdzētie, kuriem tiek inkriminēta terorisma propaganda un dalība Marksistiski ļeņinistiskajā komunistu partijā, kas seko bijušā Albānijas komunistiskā diktatora Envera Hodžas idejām. Šī partija, kurai ir bruņots grupējums, kas ir veicis teroraktus ar cilvēku upuriem, Turcijā ir aizliegta. Visi parējie apsūdzētie šajā lietā ir Turcijas pilsoņi.

33 gadus vecā Tolu, kas strādāja par žurnālisti un tulkotāju kreisajā ziņu aģentūrā ETHA Stambulā, atradās pirmstiesas apcietinājumā kopš pagājušā gada maija, bet decembrī tiesa viņu atbrīvoja, taču noteica aizliegumu atstāt valsti.

Tolaik Vācijas kanclere Angele Merkele atzinīgi novērtēja Tolu atbrīvošanu, tomēr piebilda: «Tās nav pavisam labas ziņas, jo viņai nav atļauts atstāt valsti un viņas tiesas prāva turpinās.»

Saasinoties diplomātiskajam un tirdzniecības konfliktam ar Vašingtonu, kas pieprasa atbrīvot saistībā ar teroristiem apsūdzēto amerikāņu mācītāju Endrū Bransonu, Ankara cenšas iegūt Berlīnes labvēlību. Turcijā atbrīvots no apcietinājuma terorismā apsūdzētais Vācijas un Turcijas dubultpilsonis laikraksta «Die Welt» žurnālists Denizs Jidžels, kuram arī ļauts atstāt valsti.

Nākammēnes paredzēta Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana valsts vizīte Vācijā.

Uz augšu