Sesks WRC Vācijas posmu noslēdz piektajā vietā savā klasē; uzvar Tenaks

Mārtiņš Sesks Kanāriju salu rallijā

FOTO: Opel Motorsport

Latvijas rallija braucēju Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža, kura pārstāv "LMT Autosporta Akadēmija" komandu, svētdien Vācijā izcīnīja kopvērtējuma piekto vietu pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmā RC4 klasē.

Svētdien risinājās Vācijas WRC posma pēdējā diena, kurā notika trīs ātrumposmi. Pēc tiem kļuva zināms vietu sadalījums, Seskam/Francim ierindojoties piektajā pozīcijā savā klasē, kā arī 36.pozīcijā kopvērtējumā.

Noslēdzošajā dienā Latvijas ekipāža uzrādīja pārliecinoši ātrākos laikus RC4 klasē, taču pēc pēdējā ātrumposma Sesks intervijā savai komandai atzina, ka šīs bija grūtas sacensības. "Pasaules čempionāts nav tikai nosaukums, bet šeit tiešām ir ļoti daudz lietas, kurām jāpievērš uzmanība un kuras nav tik vienkārši izpildīt ar pirmo reizi. Tiešām, bija ļoti sarežģīti ne tikai pierakstīt ceļu, bet arī pa to braukt. Lielā ātrumā ir jāpieņem vēl dažādi sīki, bet nozīmīgi lēmumi, jo šis rallijs nenotiek tikai pēc stenogrammas. Ir ļoti daudz riskantu brīžu, kur pašam jāuzņemas atbildība."

Sesks noteica, ka svarīgākais šajā posmā bija finišēt. "Galvenais mērķis bija sasniegt finišu, kas nebija viegli, taču mums tas izdevās. Pēc šīs nedēļas, saņemot gan smagas mācības, gan ātrumposmu uzvaras un pozitīvus mirkļus, mēs esam iemācījušies daudz jaunas lietas. Turpinām gatavoties Čehijas rallijam."

Sesks/Francis, kuri startē ar "Opel Adam R2" automašīnu, jau nākamajā nedēļā piedalīsies Eiropas čempionāta (ERČ) posmā Čehijā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva igaunis Ots Tenaks no "Toyota" komandas, kurš Vācijas posmā triumfēja otro gadu pēc kārtas. Otro vietu kopvērtējumā ieņēma Beļģijas braucējs Tjerī Nevils no "Hyundai", kurš līderim zaudēja 39,2 sekundes, bet trešajā vietā esošais soms Esapeka Lapi ("Toyota") no Tenaka atpalika vienu minūti un 0,9 sekundes.

Ceturto vietu ieņēma pieckārtējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē no "M-Sport Ford" komandas, lai gan pēc piektdienas francūzis bija otrais, noslēgumā viņš savu pozīciju zaudēja, no Tenaka atpaliekot par vienu minūti un 34,5 sekundēm.

Jau ziņots, ka piektdien Seska/Franča ekipāža, debitējot WRC sacensībās, piedzīvoja tehniskas ķibeles, kas sākotnēji lika paziņot par izstāšanos no sacīkstēm. Tomēr pēc tam mehāniķi atrisināja degvielas padeves problēmas un Latvijas duets sestdien atgriezās trasē, tiesa, vairs nepretendējot uz augstāk vietām RC4 klases kopvērtējumā.

Sestdien dalībnieki veica astoņus ātrumposmus, ar katru nākamo Seskam/Francim uzlabojot savu sniegumu. Dienas noslēgumā Latvijas ekipāža pēdējos trīs "dopos" bija ātrākā RC4 klasē, gūstot vērtīgu pieredzi.

RC4 kategorija ir trešais prestižākais līmenis pasaules čempionātā, kurā Vācijas rallijā bija pieteikušās 15 ekipāžas no desmit dažādām valstīm.

Jau ziņots, ka Sesks ir noslēdzis sadarbības līgumu ar "Opel Motorsport" vienību un šī gada ERČ junioru ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu.

Šī ir pirmā reize Latvijas autosporta vēsturē, kad kāds sportists kļuvis par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu, turklāt "Opel" komanda Eiropas čempionāta junioru ieskaitē triumfējusi jau trīs gadus pēc kārtas.

Sesks un Francis šosezon startē Eiropas rallija čempionātā "Junior U27" ieskaitē, kur Latvijas duets pēc trīs posmiem atrodas pirmajā vietā.

Savukārt pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem Nevilam tagad ir 172 punkti, Ožjē seko ar 149 punktiem, bet trešais ar 136 punktiem ir Tenaks.

Iepriekšējā sezonā triumfēja Ožjē, izcīnot savu piekto WRC titulu pēc kārtas. Savukārt par vicečempionu kļuva Nevils, bet bronzu izcīnīja Tenaks.

Šosezon WRC kalendārā ir 13 posmi, sezonai noslēdzoties novembra vidū ar etapu Austrālijā.

Uz augšu