Pēteris Vasks "Symphony No. 2, Violin Concerto "Tala gaisma""

Šonedēļ, protams, centrālais muzikālais notikums saistās ar Eirovīzijas koncerta norisi Rīgā, kas, kā katru gadu, ir starptautisks Dziesmas sumināšanas festivāls, tālu popularitātes ziņā neatpaliek arī kvalitatīvi līdzvērtīgais Talantu Fabrikas iknedēļas šovs, kas pakāpeniski un nepielūdzami veido sabiedrības muzikālo gaumi un izvēli.

Pēteris Vasks "Symphony No. 2, Violin Concerto "Tala gaisma""

(Ondine)

12/12

Tomēr talanti nāk un aiziet, arī Eirovīzijas norises vietas un dalībnieki pēc gada jau ir citi un iepriekšējo šovu zvaigznes ātri vien pazūd no redzesloka uz visiem laikiem.

Kā atgādinājums mūzikas patiesajai un daudz svarīgākai sūtībai ir komponista Pētera Vaska jaunākais kompaktdisks, kas izdots ārpus Latvijas, proti, Somijā. Ierakstu izdevniecības Ondine paspārnē iznākušais albums sastāv no divām daļām: 2. simfonija un vijoles koncerts „Tālā gaisma”, kas savulaik rakstīts izcilajam vijolniekam Gidonam Kremeram. 2. simfonija ir viens no komponista personiskākajiem ierakstiem, tās pirmatskaņojums noticis jau 1999. gadā diriģenta Yakov Kreizberg vadībā. Muzikāli darbs atgādina Šostakoviča un Kancheli simfoniskos darbus, netrūkst arī latviešu folkloras un Latvijas dabas ietekmes.

Darbus ieskaņojis Tamperes Filharmonijas orķestris John Storgards vadībā un Ostrobothnian Chamber Orchestra, Juha Kangas vadībā.

Izdošanas datums: 22.04.2003.

Uz augšu