C, 11.08.2022.

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo miruši 55 cilvēki

LETA/AFP
Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo miruši 55 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: AFP / Scanpix

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskās Republikas (Kongo DR) austrumos kopš augusta sākuma ir miruši 55 cilvēki, pirmdien paziņoja varas iestādes. Uzliesmojuma epicentrs ir Ziemeļkivu provinces Beni reģionā, kas robežojas ar Ugandu un Ruandu. Pēdējie pieci upuri ir reģistrēti Mabalako-Manginā netālu no Beni, teikts Veselības ministrijas jaunākajā ziņojumā.

"Kopumā reģionā ziņots par 96 hemorāģiskā drudža gadījumiem, no kuriem 69 ir apstiprināti un 27 tiek uzskatīti par iespējamiem," paziņoja Veselības ministrija.

Tiek novēroti 1609 cilvēki, kuri var būt nonākuši kontaktā ar Ebolas vīrusu.

Foto: Scanpix

Valdība ir nolēmusi uz trim mēnešiem no pirmdienas nodrošināt bezmaksas ārstēšanu Beni, Mabalako-Manginā un Oičā ar mērķi "likvidēt finanšu barjeru, kura varētu atturēt iedzīvotājus no došanās uz veselības centru", sacīja slimības apkarošanas koordinators.

Pašreizējais Ebolas vīrusa uzliesmojums sākās 1.augustā Manginā Ziemeļkivu provincē.

Tas ir desmitais Ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo DR kopš 1976.gada, kad šis vīruss pirmoreiz tika identificēts un nosaukts valsts ziemeļos esošas upes vārdā.

Foto: Scanpix

Ebolas vīruss izplatās, nonākot saskarē ar inficēta cilvēka asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem. Mirstības rādītāji pēc inficēšanās ir ļoti augsti.

Saslimšanas pazīmes ir augsta temperatūra, galvas, muskuļu, kuņģa sāpes, iesnas un citi gripai raksturīgi simptomi. Pēc tam sākas plaša asiņošana. Vairumā gadījumu slimošanas iznākums ir letāls.

VIDEO:

Ebolas vīruss ilgi tika uzskatīts par neārstējamu slimību, tomēr ātra izolācija un strauja tādu simptomu kā vemšana, caureja un dehidrācija ārstēšana ir palīdzējusi dažiem pacientiem izdzīvot.

Ebolas vīrusa epidēmijā, kas no 2013. līdz 2015.gadam piemeklēja Gvineju, Libēriju un Sjerraleoni, nomira vairāk nekā 11 300 cilvēku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu