P, 26.09.2022.

Krievija plāno lielākās militārās mācības kopš PSRS sabrukuma

TVNET/CNN
Krievija plāno lielākās militārās mācības kopš PSRS sabrukuma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: TASS/Scanpix

Krievijas šoruden plāno rīkot vērienīgākās militārās mācības kopš Padomju Savienības sabrukuma, pirmdien paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija. Tās notiks septembrī - laikā, kad Vladivostokā notiks ekonomikas forums, kurā piedalīsies Ķīnas prezidents un citu valstu līderi.

Saskaņā ar Krievijas un Ķīnas ministriju sniegto informāciju, mācībās "Vostok 2018", kas notiks Sibīrijā, piedalīsies tūkstošiem karavīru no Ķīnas un Mongolijas, raksta raidorganizācija CNN.

Tās būs "nepieredzēta apmēra" mācības - gan aptvertās teritorijas, gan karavīru skaita ziņā, paziņoja Krievijas armijas ģenerālis Sergejs Šoigu.

Šoigu uzsvēra, ka tas būs "lielākais pasākums kopš "Zapad-81" manevriem", kuros 1981.gadā piedalījās līdz pat 150 000 karavīru, liecina aprēķini ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) arhīva dokumenti.

1981.gada mācību laikā Padomju Savienība izmēģināja jaunus ieročus, tai skaitā vidēja darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

Ja var ticēt Šoigu paziņojumam, gaidāmās mācības būs lielākas par "Vostok 2014", kurās bija 155 000 karavīru, 8000 aprīkojuma vienību, vairāk nekā 600 lidaparāti, kā arī 80 kuģi un zemūdenes.

Ķīna uz rudenī gaidāmajām mācībām sūtīs 3200 karavīrus, 900 ieročus, kā arī 30 lidmašīnas un helikopterus.

"Mācības nav vērstas pret nevienu trešo pusi" un koncentrēsies uz "aizsardzības manevriem, uzlidojumiem un pretuzbrukumiem", teikts Ķīnas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Gatavojoties septembrī plānotajām mācībām, Šoigu licis veikt kaujas gatavības pārbaudes, kas attiecas gan uz karavīriem, gan kara aviācijas lidaparātiem.

Putins martā lielījās ar jauniem Krievijas rīcībā esošiem ieročiem, kas padarītu NATO aizsardzības sistēmas "pilnībā nederīgas". Daži no jaunajiem ieročiem tika atrādīti videosimulācijās, kas tika publicētas īsi pēc Putina tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais