Ždanoka pārsūdzējusi CVK lēmumu par viņas svītrošanu no LKS Saeimas vēlēšanu saraksta

Tatjana Ždanoka FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Krievu savienības (LKS) 13.Saeimas deputātu kandidāte Tatjana Ždanoka Administratīvajai apgabaltiesai piektdien nosūtījusi pārsūdzību par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu viņu svītrot no LKS saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā, aģentūrai LETA apstiprināja Ždanoka.

Viņa norādīja, ka pārsūdzību tiesai nosūtījusi pa pastu.

Līdz ar to, CVK lēmumu par svītrošanu no Saeimas vēlēšanu sarakstiem apstrīdējušas trīs personas. - Ždanoka, "Rīcības partijas" deputāta kandidāts Aivars Zablockis un partijas "Par alternatīvu" deputāta kandidāts Valdis Taupmanis.

Kā ziņots, kopumā dažādu iemeslu dēļ no vēlēšanu kandidātu sarakstiem svītroti deviņi cilvēki.

Par Ždanoku CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra, un tāpēc uz kandidāti ir attiecināms Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas aizliegums. Tomēr, ņemot vērā Satversmes tiesas norādījumu katru šādu gadījumu izvērtēt individuāli, lai pārliecinātos, vai persona ar savu rīcību joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, CVK lūdza papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam.

Pēc tam CVK lēma Ždanoku svītrot no kandidātu saraksta.

Tāpat CVK no vēlēšanu sarakstiem izslēgusi divus "Rīcības parijas" kandidātus Zablocki un Nikolaju Žeļezņakovu, kā arī svītroti divi politiskā spēka "Par alternatīvu" pārstāvji - Zigfrīds Laicāns un Taupmanis.

CVK no sarakstiem lēma izsvītrot arī Latvijas Reģionu apvienības kandidātu Edgaru Krūmiņu, partijas "Progresīvie" pārstāvi Katrīnu Brandalu, Latvijas Centriskās partijas kandidātu Aivaru Silinieku un partijas "No sirds Latvijai" kandidātu saraksta tika svītrots Jevgēnijs Sadovskis.

Uz augšu
Back