T, 28.09.2022.

Pāvests Francisks klusē par apsūdzībām, ka ignorējis ASV kardināla noziegumus

TVNET
Pāvests Francisks klusē par apsūdzībām, ka ignorējis ASV kardināla noziegumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Pāvests Francisks vizītes laikā Īrijā atteicās atbildēt uz bijušā Vatikāna diplomāta, arhibīskapa Karlo Marijas Vigano apsūdzībām, ka Francisks esot līdzvainīgs ASV kardināla noziegumu slēpšanā. Arhibīskaps pieprasījis pāvesta atkāpšanos no amata, vēsta raidorganizācija BBC.

Francisks nedēļas nogalē bija vizītē Īrijā. Kad pāvests devās prom no valsts, žurnālists viņam uzdeva jautājumu par Vigano apsūdzībām.

Francisks sacīja, ka uz Vigano 11 lappušu garo vēstuli neatbildēšot ne pušplēsta vārda.

"Man no sirds jāsaka jums un visiem, kam tas interesē: rūpīgi izlasiet dokumentu un spriediet par to paši. Es par to neteikšu ne vārda. Es domāju, ka tas runā pats par sevi," teica pāvests Francisks.

Pāvests vizītes laikā runāja par garīdznieku seksuālās vardarbības upuriem. Vēstules publicēšanas laiks raisījis minējumus, vai pāvests piedzīvo uzbrukumu no tradicionālistiem katoļu baznīcas rindās.

"Jums ir pietiekamas žurnālista spējas, lai izdarītu secinājumus," savā lidmašīnā žurnālistiem teica Francisks. "Kad būs pagājis kāds laiks un jūs būsiet nonākuši pie secinājumiem, varbūt tad es runāšu."

Vigano apgalvo, ka pāvests Francisks esot zinājis par apsūdzībām pret prominento ASV kardinālu Teodoru Makariku piecus gadus, pirms pieņēma viņa atkāpšanos no amata.

Pāvests "vismaz kopš 2013.gada 23.jūnija zināja, ka Makariks ir sērijveida varmāka", raksta Vigano. "[Francisks] zināja, ka viņš ir samaitāts vīrs, bet slēpa to līdz pat bēdīgajam galam," norāda arhibīskaps.

"Pāvestam Franciskam jābūt pirmajam, kas rāda labu piemēru kardināliem un bīskapiem, kuri noklusēja Makarika noziegumus, un jāatkāpjas kopā ar viņiem," uzskata Vigano.

Taču arhibīskaps nav sniedzis nekādus pierādījumus tam, ka viņa aprakstītā saruna ar Francisku 2013.gadā patiešām notikusi. 

Vigano no 2011. līdz 2016. gadam bija Vatikāna vēstnieks Vašingtonā.

Vigano norāda, ka jau 2006.gadā ziņojis Vatikāna augstākajiem garīdzniekiem par apsūdzībām, ka Makariks semināru laikā uzmācoties pieaugušajiem.

88 gadus vecais Makariks atkāpās šā gada jūlijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu