Pk, 12.08.2022.

Protestos pret "noziedzniekiem ārzemniekiem" Vācijā vairāki ievainotie

LETA/AFP
Protestos pret "noziedzniekiem ārzemniekiem" Vācijā vairāki ievainotie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Protesti pret "ārzemniekiem noziedzniekiem" Vācijā. Ilustratīvs foto
Protesti pret "ārzemniekiem noziedzniekiem" Vācijā. Ilustratīvs foto Foto: AFP/LETA

​Sadursmēs, kas izcēlušās Kemnicā, atsākoties protestiem, kurus izraisījusi kāda vietējā noduršana acīmredzamā konfliktā ar imigrantiem, pirmdien ievainoti vairāki cilvēki.

Vairāki tūkstoši sašutušo protestētāju, virs kuru galvām plīvoja Vācijas karogi, izsauca pret "noziedzniekiem ārzemniekiem" vērstus saukļus.

Policija mēģināja viņus nošķirt no aptuveni 1000 lielā kreiso radikāļu pūļa, kas bija pulcējušies uz kontrdemonstrāciju.

Abas naidīgās nometnes sāka viena otru apmētāt ar petardēm un citiem priekšmetiem. Policija ziņo, ka vairākus cietušie nācies nogādāt slimnīcā.

Pret imigrantiem noskaņotie demonstranti skandēja antikomunistiskās revolūcijas laiku saukļi "Wir sind das Volk" ("Mēs esam tauta"), kā arī kustības PEGIDA iecienītos saukli "Luegenpresse" ("Melīgā prese"). Skanēja arī aicinājumi "apturēt bēgļu plūdus" un "aizstāvēt Eiropu".

Daļa demonstrantu bija rotājušies ar eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) simboliku, bet pūlī bija redzami arī neonacistiskās Nacionāldemokrātiskās partijas (NPD) un citu galēji labējo organizāciju simboli.

Daži protestēji demonstrēja arī Vācijā aizliegto nacistu sveicienu, vēsta policija.

Savukārt pretējās nometnes demonstranti skandēja: "Nacisti, vācieties!", bet uz viņu plakātiem ironiskā kārtā bija lasāms: "Likuma varu, nevis linča tiesu!"

Kā ziņots, naktī uz svētdienu Kemnicā izcēlās konflikts starp divām vīriešu grupām, kad izplatījās ziņas, ka pēc pilsētas svētku pirmās dienas notikusi uzmākšanās kādai sievietei.

Konflikta laikā sadurti trīs vīrieši, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka visi sadurtie ir vācieši.

Pirmajā protesta akcijā, kas Kemnicā notika svētdien, iesaistījās aptuveni 100 cilvēki, un tā noritēja bez starpgadījumiem.

Otrajā demonstrācijā, kas sākās vēlāk svētdien piedalījās jau 800 cilvēki, un tās kontrolēšanai ar sākotnējo policistu skaitu nebija pietiekami.

Demonstranti "nav izrādījuši vēlmi sadarboties", un daži pat svieduši likumsargiem ar pudelēm.

Lai izklīdinātu protestētājus, policijai bija nepieciešami papildspēki no Leipcigas un Drēzdenes.

Kemnicas policijas priekšniece Sonja Pencela pirmdien izteicās, ka vardarbīgi noskaņoti bijuši aptuveni 50 no 800 demonstrantiem.

Jau iepriekš Kemnicas policijas pārstāvis pavēstīja, ka pēc svētdienas spontānā mītiņa sākta izmeklēšana par diviem miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, par vienu iebiedēšanas gadījumu un par vienu nepakļaušanās gadījumu tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvjiem.

Pilsētas svētku otrās dienas pasākumi, kas bija paredzēti līdz astoņiem vakarā, nekārtību dēļ tika pārtraukti jau četros pēcpusdienā.

Pirmdien saistībā ar Kemnicā notikušo slepkavību tiesas priekšā stājās kāds 22 gadus vecs Irākas pilsonis un kāds 23 gadus vecs sīrietis.

Iepriekš pirmdien Vācijas valdība nosodīja "labējos ekstrēmistus", kas, reaģējot uz ziņām par slepkavību, spontāni svētdien sapulcējušies Kemnicā un sarīkojuši ārvalstnieku "medības".

"Tam, kas vakar bija redzams atsevišķās Kemnicas vietās un ticis ierakstīts arī video, nav vietas konstitucionālā valstī," paziņoja valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.

"Mēs neakceptēsim šādu pūļa uzvedību, šādas atšķirīga izskata, atšķirīgas izcelsmes cilvēku medības vai mēģinājumus izplatīt naidu ielās," uzsvēra Zeiberts.

Tikmēr gan labējie radikāļi, gan kreisie ekstrēmisti sociālajos medijos izplatīja aicinājumus uz jauniem protestiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu