LTA: birokrātiskās prasības mazajiem un vidējiem uzņēmējiem ir nesamērīgas

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Henriks Danusēvičs
Henriks Danusēvičs Foto: Edijs Pālens/LETA

Birokrātiskās prasības mazajiem un vidējiem uzņēmējiem ir nesamērīgas, Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) konferencē sacīja LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš norādīja, ka tās prasa ne tikai lielus papildus izdevumus, bet arī patērē aptuveni 60% laika, tikai atlikušos 40% uzņēmējs var veltīt peļņu nesošam darbam. "Nozaru darbību reglamentējošiem normatīviem aktiem jābūt skaidriem un precīziem, kas vērsti uz birokrātisko procesu samazināšanu," sacīja Danusēvičs.

Vienlaikus LTA prezidents teica, ka būtiski jāpalielina neapliekamais minimums to paceļot līdz minimālās algas līmenim, kas Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir zemākais. Viņš uzsvēra, ka alternatīva augstajiem darba spēka nodokļiem varētu būt patentmaksas ieviešana mazajiem uzņēmējiem līdzšinējā nodokļu sloga vietā.

Danusēvičs uzsvēra, ka nākotnē valstij jāsamazina pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme ēdināšanas pakalpojumiem. "Patlaban tikai vienai trešdaļai Latvijas iedzīvotāju tas ir pa kabatai. Ēdināšanai nav jābūt tikai tūristu izklaidei, bet vismaz reizi nedēļā katrai ģimenei - maltīti restorānā vai kafejnīcā. Tā ir arī iespēja palielināt algas ēdināšanas sektorā nodarbinātajiem, jo PVN īpatsvars ēdināšanā ir ļoti augsts. Aprēķini liecina, ka samazinot likmi, varētu maksāt lielākas algas un ēdināšanas pakalpojumiem jākļūst pieejamākiem," atzina LTA prezidents.

Viņš papildināja, ka jau divus gadus ieilgusī kases aparātu reforma, kurai patlaban nav redzams gals, jāpadara loģiska, saprotama un ekonomiski pamatota, ar minimālām izmaksām - tām jābūt saprātīgām, nevis pārmērīgām. "Uzņēmēji dzīvo tiesiskās nenoteiktības apstākļos, kā arī piedāvātie tehniskie risinājumi ir novecojuši un atpaliek no mūsdienīgām tehnoloģijām vismaz par 10 gadiem," norādīja Danusēvičs.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu