Cosmos ir "ļoti piņķerīga lieta"

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

"Cosmos"

Drīzumā pēc gandrīz pusgadu ilga darba tiks pabeigts grupas "Cosmos" otrais albums.

Šajās dienās grupas dalībnieki veic pēdējos ierakstus "Sound Division" studijā Rīgā, bet drīz sāksies ražošana un albumi tiks nogādāti veikalu plauktos.

Konkrēts albuma iznākšanas datums vēl nav zināms.

Albuma ierakstīšana ilgusi gandrīz sešus mēnešus, ierakstītas 11 dziesmas. Albumā iekļautas gan jau koncertos dzirdētas dziesmas, piemēram, "Billie Jean", "Senā dziesma" un "I Can''t Dance", gan vēl nedzirdētas - "Jamiroquai", "Queen" un Ērika Kleptona kompozīcijas, gan arī pavisam jauni skaņdarbi.

Grupas dalībnieks Andris Sējāns norāda, ka "a capella" mūzikas ierakstīšana ir "ļoti piņķerīga lieta" un tehnoloģiski pilnīgi atšķiras no jebkuras citas mūzikas ieraksta, tāpēc albuma ierakstīšanai bija nepieciešams ievērojams laika patēriņš. Pēdējie ieraksti veikti "Sound Division" studijā, kur telpas un tehnoloģijas ļauj ierakstu veikt ātrāk.

Grupas pārstāvis Jānis Šipkēvics norāda, ka šis ieraksts grupai ir daudz interesantāks un tuvāks, jo vairāk varēja padomāt "par visādiem smalkumiem gan pašās dziesmās, gan diska kompozīcijā kopumā".

Jaunā albuma aranžētājs un producents ir amerikānis Brits Kventins no grupas "M-Pact". Sadarbība ar viņu "Cosmos" dalībniekiem devusi jaunas zināšanas par pasaules pieredzi "a cappella" mūzikas ierakstīšanā, atzīst grupas pārstāvji.

Uz augšu