2004.gadā bija raiba koncertdzīve

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

2004. gada laikā Latvijā notika daudzi plaši atzītu mūziķu koncerti visdažādākajām skatītāju un klausītāju gaumēm - muzicēja gan skatuves veterāni, gan atsevišķu mūzikas stilu zvaigznes, gan daži pasaulē ļoti labi zināmi mākslinieki. Daži eleganti nospēlēja un aizbrauca, citi solīja atgriezties, bet kāds pasaulē labi zināms mākslinieks pat paspēja krietni patukšot Vecrīgas krodziņu krājumus.

Februāra sākumā Rīgā viesojās leģendārais īru dziesminieks un žūpa Šeins Makgovans ar savu grupu "The Popes". Makgovans Rīgā pierādīja, ka stāsti par viņa pārmērīgo aizraušanos ar alkoholiskajiem dzērieniem patiešām atbilst patiesībai. Jau lidostā Makgovans nogaršoja Rīgas Melno balzamu, koncertā viņš bija manāmā reibuma pakāpē, bet vēlāk viņu varēja satikt Vecrīgas krodziņos.

Vienlaicīgi ar Šeinu Makgovanu Rīgā viesojās arī slavenās grupas "Depeche Mode" dalībnieks Endijs Fletčers. Viņš Dzelzsceļa vēstures muzejā piedāvāja savu dīdžeja setu.

Februārī svētki bija arī smagās mūzikas faniem, jo "Sapņu fabrikā" koncertēja Eiropā pazīstamā repmetāla grupa "Clawfinger". Koncerts notika grupas jaunākā albuma "Zeros & Heroes" turnejas ietvaros.

Martā Rīgu apciemoja arī slavenā grupa "Fun Lovin´ Criminals", kas daudzviet tiek uzskatīta par vienu no jautrākajām un kolorītākajām ASV grupām. Viņi Rīgas publikai piedāvāja blūza, hiphopa, alternatīvā roka, džeza un "funky" savdabīgu sintēzi.

Aprīlī bija svētki "funk" mūzikas faniem, jo "Sapņu fabrikā" koncertēja šī mūzikas stila leģendas "Earth, Wind & Fire" ilggadējā līdera un slavenāko hītu autora Ala Makeja vadībā.

Viens no ievērojamākajiem gada koncertdzīves notikumiem bija elektroniskās mūzikas pionieru "Karftwerk" koncerts maijā. Grupa Rīgā ieradās pilnā sastāvā un sniedza divas stundas ilgu šovu.

Jūnijā Dzintaru koncertzālē viesojās slavenā televīzijas seriāla "Alija Makbīla" mūzikas autore Vonda Šeparde, prezentējot savu jaunāko studijas ierakstu "Chinatown", protams, Jūrmalā skanēja arī dziesmas no "Alijas Makbīlas" un mūziķes iepriekšējiem albumiem.

Vasaras svelmē Liepājā notika festivāls "Caines Beach Party", kura īpašie viesi šogad bija zviedru kantrīdeju mūzikas grupa "Rednex", priecējot publiku ar saviem hītiem "Cotton Eye Joe", "Old Pop In An Oak", "Wish You Were Here" un citiem.

Savukārt jūlija nogalē Mežaparka Lielajā estrādē koncertēja pasaulslavenā dziedātāja Meisija Greja. Viņa Latvijas klausītājus iepazīstināja ar savu jaunāko ierakstu "The Trouble With Being Myself", kā arī priecēja ar hītiem no iepriekš izdotajiem albumiem "The id" un "On How Life Is".

Augustā Liepājā notika ikgadējais frestivāls "Liepājas dzintars", kura īpašie viesi bija Kventina Tarantīno filmu mūzikas izpildītāji un zvaigznes "Titto&Tarantula", priecējot Liepājas festivāla apmeklētājus ar enerģisku rokmūziku un sev vien piemītošo un mazliet baiso šarmu.

Septembra sākumā Mežaparka Lielajā estrādē notika festivāls "re:loud", kurā kopā ar vairākām pašmāju mūzikas zvaigznēm uzstājās grupa "The Rasmus" no Somijas.

Savukārt oktobrī etniskās mūzikas un Emira Kusturicas filmu mūzikas cienītājus iepriecināja slavenais Balkānu dziesminieks Gorans Bregovičs, kurš Rīgā koncertēja ar savu orķestri. Bregovičs spēlēja mūziku no filmām "Arizona Dream", "Time of the Gypsies", "Underground", kā arī kompozīcijas "Dreams", "Maki Maki", "Kalasnikov" un daudzas citas. Viņu pavadīja mūziķi no Serbijas, Bulgārijas un Maķedonijas - kopā 15 cilvēki.

Bregovičs solīja, ka labprāt Rīgā koncertētu arī nākamgad, bet tad gan koncertam būtu jānotiek ar lielo orķestri, kurā kopā ar Bregoviču spēlē 45 mūziķi.

Rudenī Rīgu apciemoja arī slavenā dziedātāja Sāra Braitmane, bet hiphopa mūzikas cienītājus decembra sākumā priecēja leģendārā grupa "De La Soul", kas Rīgā uzstājās jaunā albuma "The Grind Day" turnejas ietvaros.

Šogad bija ko redzēt arī hārdroka cienītājiem, jo novembrī Rīgu apciemoja "Whitesnake" kolektīvs ar pašu Deividu Koverdeilu. Tiesa, grupas faniem pirms koncerta bija ne mazums uztraukumu, jo Koverdeils turnejas laikā sasirga, radot bažas, ka koncerts nenotiks.

Gada nogalē Rīgu apciemoja vēl viena pasaules mēroga zvaigzne – slavenais triku meistars Deivids Koperfīlds "Skonto" hallē būrās divas dienas, sniedzot četrus šovus, kuros uzminēja nejauši izvēlētu skatītāju nosauktos skaitļus, izgāja cauri tērauda plāksnei, acumirklī nokļuva siltajās zemēs un pat lika izgaist dažiem šova skatītājiem. Vēl decembra beigās smagās mūzikas cienītājus priecēja slavenā grupa “Paradise Lost”.

Gada laikā Latviju apciemoja arī citi mūziķi vai slavenu grupu bijušie dalībnieki. Piemēram, vasarā Jelgavas klubā "Tonuss" kā dīdžejs viesojās grupas bijušais grupas "The Prodigy" dalībnieks Līrojs Tornhills. Tāpat Jelgavā kā dīdžejs darbojās bijušais pasaulslavenās puišu grupas "Take That" dalībnieks Hovards Donalds.

Nekomerciālās mūzikas cienītājus šogad septembrī Vecrīgas klubā "Depo" iepriecināja ASV "gothic" kulta grupas "Swans" dalībniece Jarboe ar projektu "The Living Jarboe".

Neapšaubāmi gada lielākā vilšanās bija daudziem grupas "Sugababes" faniem. Popdīvas vairākkārt teicās koncertēt Rīgā, taču dažādu misēkļu dēļ koncerts nenotika. Pirmajā reizē koncertu izjauca satiksmes negadījums. Tā dēļ mūziķes nokavēja lidmašīnu. Kad noskaidrojās, ka "Sugababes" Rīgā var ierasties tikai vēlā vakara stundā, koncertu atcēla, bet, kad pašvaldība atļāva pagarināt koncerta ilgumu – zvaigznes jau bija devušās izbaudīt brīvdienu, izslēdzot telefonus. Augustā paredzētais koncerts tika pārcelts uz septembri, taču tad saslima viena no grupas dalībniecēm un šovs atkal nenotika.

Zināms, ka pasaulē pazīstamu mūziķu koncerti Rīgā notiks arī nākamājā gadā. Jau drīzumā Rīgā viesosies "R.E.M.", "Gregorians", "Dead Can Dance" un droši vien arī daudzi citi zināmi mūziķi.

Uz augšu