S, 26.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Paldies, nē! jeb Kā atteikties no darba piedāvājuma?

«CVmarket.lv»
Paldies, nē! jeb Kā atteikties no darba piedāvājuma?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Inga Kundziņa

Šodienas darba tirgus konkurences situācijā liekas dīvaini runāt par atteikšanos no darba piedāvājuma.

Jūties kā izredzētais, ja vispār saņem kādu darba piedāvājumu. Taču derētu uz brīdi apstāties un padomāt, pirms izmisuma dzīts meties pieņemt pirmo piedāvājumu, kas varbūt nemaz nav tik izdevīgs. Pat tad, ja tas liek justies neērti, reizēm ir jāsaka: «Paldies, nē!»

Labi jaunumi — esi saņēmis darba piedāvājumu!

Pēc vairākiem neveiksmīgiem darba meklēšanas mēnešiem tu beidzot esi saņēmis darba piedāvājumu. Tu jūties laimīgs. Taču, vai patiesi esi?

Tas var nebūt tieši tas darbs, ko tu vēlies. Tas var būt no tiem darbiem, uz kuru kandidēji lielā izmisumā vai savas atbilstības dēļ. Taču pats darbs var neatbilst nevienai no tev svarīgām vērtībām. Šī darba pieņemšana var nozīmēt garas ceļā pavadītas stundas līdz darbvietai, var īpaši neatvieglot tavu materiālo stāvokli, un, kas ir vissvarīgākais — tas nepiedāvā nekādu izaicinājumu un nesola attīstības iespējas. Doma par to, ka tev patiesi būs jāsaista sevi ar šo darbu, var radīt depresiju jau pirms darba līguma noslēgšanas.

Taču kā atteikties no piedāvājuma pēc ilgiem un veltīgiem meklējumiem? Un kā izskaidrot darba devējam, ka tu šo darbu patiesībā negribi, lai gan esi piedalījies intervijās un sarunās?

Rīkojies pēc savas vēlēšanās

Pieņemsim, ka darba devējs gaida tavu atbildi uz nedēļas beigām. Tu vari kļūt slims no lielas domāšanas, nespējot pieņemt pareizo lēmumu. Šādā situācijā ir tikai viens atrisinājums: dari to, ko tu vēlies, nevis to, ko vēlas citi. Ja tu tomēr jūti, ka labprāt turpinātu meklēšanu, tad tā arī dari.

Dzīve ir par daudz īsa, lai pieņemtu nepareizus lēmumus. Izsakiet savu atteikumu pieklājīgi un lietišķi.

Kā paziņot?

Pasaki, ka esi apdomājies un nolēmis atteikties no piedāvājuma. Izsaki darba devējam pateicību par uzticēšanos un viņa laiku. Darba devējs var būt gan vīlies, taču saprātīgi izteikta atteikšanās atstās par tevi iespaidu kā par cilvēku, kurš zina, ko viņš grib.

Atteikšanās no darba piedāvājuma prasa drosmi un briedumu. Labākais veids, kā pieņemt grūtus lēmumus, ir apsvērt iespējamās sekas un izlemt, vai šie lēmumi ir tev piemēroti. Taču nekad nav vērts sadedzināt aiz sevis visus tiltus. Atstāj vienmēr sevi atvērtu nākotnes iespējām. Nevienam nepatīk sarežģītas situācijas, taču nevar salīdzināt vienu grūtu brīdi ar nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem, kad esi spiests darīt darbu, kas tev nepatīk.

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu