Fiksēto telefonu evolūcija

Fiksētais tālrunis

Cerams, tāpat kā “Krējums saldais” pirmdienu vakaros, arī mobilais telefons rokassomiņā vai jakas kabatā ieguvis pastāvīga sabiedrotā statusu. Tomēr mobilie lai paliek citai reizei, jo tūlīt par tā kā mazliet novārtā atstāto fiksēto mājas telefonu evolūciju un to nenoliedzami daudzveidīgajām iespējām.

Iespējams, mobilā telefona dēļ esam piemirsuši pieredzes bagāto mājas telefonu. Kaut gan lieki, jo arī šobrīd tas ir gana stilīgs. Mājas telefons var būt gan pārnēsājams, tikai neaizej pārāk tālu, liels rādiuss ir kaitīgs tavai veselībai, gan arī stāvēt tikai tev mīļā sarunu vietā. Tam ir iespējams krāsains ekrāns, panelim dažādi toņi, kurus vari pieskaņot savam interjeram. Ja bieži izmētā pārnēsājamo klausulīti, nebēdā, tagad savam mājas telefonam vari pievienot tik klausuļu, cik tev istabu. Un galu galā – ne tikai redzēt zvanītāja vārdu, bet pat viņa seju!

“Izstādē pienāca klāt klients, un viņa ideja bija tāda, ka viņš varētu nebraukt tik bieži pie mammas no Rīgas uz Rēzekni, bet redzēt viņu, sarunājoties pa šo telefonu.”

Videotelefonu savai dzīvesvietai vai darbam var iegādāties ikviens, kuram ir mājas telefona vai interneta pieslēgums. Pagaidām gan tā ir ekskluzīva lieta, tāpēc lēti tas nebūs. Kaut gan, lai parunātu ar sen neredzētu mīļu cilvēku, var arī to!

Nez vai vēl atceraties, kāds telefons bija jūsu vecmammai vai pat mammai, tieši tāpēc mēs izvizināsim jūs nelielā telefonu vēstures karuselī.

Una Ahuna: “Šobrīd ir grūti iedomāties, ka sekretāre ministru ar prezidenti varētu savienot caur šādu telefonu, tāpēc varam secināt, ka tehnoloģiju progress ir milzīgs.”

Uz augšu