"Prāta Vētras" basģitāristu Mumiņu guldīs zemes klēpī

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Autoavārijā traģiski bojā gājušo grupas "Prāta Vētra" basģitāristu Gundaru Mauševicu (Mumiņu) piektdienas pēcpusdienā Jelgavā paredzēts izvadīt pēdējā gaitā.

Mūziķa bēres paredzētas piektdien plkst.16 Baložu kapos, aģentūru BNS informēja "Prāta Vētras" menedžmentā. Uz bēru vietu paredzēts arī īpaši šim nolūkam sarūpēts autobuss, kas ceļā uz Jelgavu no Rīgas dosies stundu pirms atvadīšanās no Mauševica.

Mauševica vadītais auto "Audi 80" avarēja svētdienas naktī laika posmā no plkst.1 līdz 2 Rīgas rajonā, Rīgas-Jelgavas šosejas 11.kilometrā. Automašīna pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ, braucot Jelgavas virzienā, šķērsoja ceļu sadalošo zaļo joslu un ielidoja ceļa malā esošajā kūdras purvā. Automašīnas vadītājs gāja bojā notikuma vietā. Rīgā Mumiņš pēdējo reizi redzēts neilgi pirms avārijas svētdienas naktī kopā ar grupas biedriem.

Mauševics grupā "Prāta Vētra" ("BrainStorm") muzicēja kopš tās dibināšanas 1989.gadā, kad grupu izveidoja kopā ar klasesbiedriem Renāru Kauperu, Jāni Jubaltu, Kasparu Rogu un skolasbiedru Māri Mihelsonu.

"Prāta Vētra" zināma kā populārākā Latvijas grupa, kas guvusi panākumus arī ārzemēs. 2000.gadā "Prāta Vētra" ieguva trešo vietu Eirovīzijas dziesmu konkursā, grupa koncertējusi Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Polijā, Ukrainā, Čehijā, Somijā, Itālijā, arī Krievijā, ASV un vēl citās valstīs. "Prāta Vētras" mūziķi vairākkārt uzstājušies kā iesildītāji pasaulslavenu mūziķu koncertos, muzicējot uz vienas skatuves ar "The Cranberries", "Depeche Mode", "The Rolling Stones" un citiem.

Uz augšu