No ceturtdien atklātā IKEA īslaicīgi evakuēti apmeklētāji; veikals turpina darbu
Papildināts

IKEA evakuācija Rīgā FOTO: Aculiecinieka foto

Svētdien ap plkst. 13.00 ļaužu pilnā veikalā IKEA nostrādājusi trauksmes signalizācija, kā rezultātā veikta apmeklētāju un darbinieku evakuācija. 

Veikala vadītāja Inga Filipova skaidro, ka signalizācijas sistēmu aktivizēja uzkopšanas darbi tehniskajās telpās. Visi darbinieki un apmeklētāji ir droši pametuši ēku.

"Darbinieku un apmeklētāju drošība ir IKEA augstākā prioritāte, tāpēc evakuācijas process norisinājās bez aizķeršanās," uzsvēra Filipova.

Pēc signalizācijas sistēmas aktivizācijas cēloņa noteikšanas veikals savu darbību ir atsācis. IKEA apmeklētājiem atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Tā kā liela daļa apmeklētāju neesot vairs vēlējušies atkārtoti stāvēt garajā rindā pie ieejas, tie devušies prom, izveidojot sastrēgumu pie Juglas satiksmes rotācijas apļa, novēroja TVNET.

Notiekošais veikala apkaimē izraisījis ievērojamu haosu. 

Jau pēc brīža IKEA atsācis darbu, apmeklētāji pie tā durvīm tuprina veidot garas rindas. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola TVNET skaidroja, ka veikalā IKEA notikusi mācību trauksme, taču glābšanas dienesti tajā nav iesaistīti.

Gadījumā, ja trauksmes signalizācija būtu nostrādājusi nejauši, veikala darbiniekiem ir pienākums par to informēt glābšanas dienestus, lai tie pārliecinātos par telpu drošību. Šajā gadījumā tas nav noticis, jo, kā paskaidrojuši veikala pārstāvji, notikusi plānota mācību trauksme.  

Kā ziņots, IKEA veikals Rīgas pievārtē tika atklāts ceturtdien, 30.augustā, kad, saskaņā ar uzņēmuma pārstāvju sniegto informāciju, to apmeklēja aptuveni 20 000 iedzīvotāju.

Populārākie pirkumi pirmajā dienā bija trauki, gultasveļa un skolēnu mēbeles, savukārt IKEA restorāna iecienītākie ēdieni bija gaļas bumbiņas un hotdogi. Rīgas pievārtē atvērtā IKEA veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet veikala teritorija kopumā aizņem desmit hektārus. Veikalā darbojas arī IKEA restorāns ar 450 sēdvietām, kā arī bistro un Zviedrijas pārtikas preču veikals. Kopējie līdzšinējie ieguldījumi IKEA veikala izveidē Latvijā ir vairāk nekā 50 miljoni eiro. IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā ir SIA «Paul Mason Properties», kura īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē. Kompānija IKEA izveidota 1943.gadā. Pašlaik 50 pasaules valstīs darbojas 410 IKEA veikalu.

Uz augšu
Back