Argentīna ievieš stingru taupības režīmu; likvidēs vairākas ministrijas

Argentīnā sākas protesti pret jauno prezidentu

FOTO: AFP/LETA

​Argentīnas prezidents Maurisio Makri pirmdien paziņoja par taupības pasākumiem, ieskaitot pusi valdības ministriju likvidēšanu un augstu eksporta nodokļu noteikšanu, lai samazinātu budžeta deficītu un stabilizētu ekonomiku

Prezidents uzrunā tautai atzina, ka valsts saskaras ar ārkārtas stāvokli.

"Mums ir jārisina fundamentālā problēma: netērēt vairāk kā mums ir un censties līdzsvarot valsts kontus," pavēstīja Makri.

Argentīna ir viens no pasaules lielākajiem kukurūzas un sojas eksportētājiem. Vēršoties pie bagātajiem lauksaimniecības preču eksportētājiem, kuriem nāksies saskarties ar eksporta nodokļiem, Makri sacīja: "Mēs zinām, ka tas ir slikts nodoklis, bet es lūdzu jūs saprast, ka šī ir ārkārtas situācija."

Viņš arī pavēstīja, ka piešķirs lielāku palīdzību valsts nabadzīgajiem iedzīvotājiem, kuri cieš no augstās inflācijas.

Argentīna jūnijā vienojās ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par 50 miljardu ASV dolāru aizdevumu valsts ekonomikas stiprināšanai.

Apmaiņā pret aizdevuma piešķiršanu valdība solījusi samazināt budžeta deficītu, līdz 2020.gadā tiks sasniegts bezdeficīta budžets.

Šogad Argentīnas peso zaudējis vairāk nekā pusi no savas vērtības pret ASV dolāru, un Argentīnas centrālā banka iztērējusi miljardiem dolāru no savām rezervēm, cenšoties balstīt nacionālo valūtu.

Uz augšu