Talibi paziņo par Hakani tīkla līdera nāvi

FOTO: EPA/Scanpix

Afganistānas talibi paziņojuši par grupējuma atzara jeb tā dēvētā Hakani tīkla līdera - Džalaludina Hakani nāvi, otrdien vēsta organizācija SITE, kas veic islāma radikāļu tīmekļa aktivitāšu monitoringu.

"Tāpat kā jaunībā un, būdams pie labas veselības, viņš uzņēmās lielas ciešanas Allaha reliģijas dēļ, pēdējo gadu laikā viņš pārcieta ilgstošu slimību," teikts talibu paziņojumā, kuru citē SITE.

Viņa savulaik vadītā kaujinieku grupējuma līdera lomu tagad uzņēmies dēls – Siradžudins Hakani, kas vienlaikus ir talibu līdera vietnieks.

Tviterī izplatītajā talibu paziņojumā teikts, ka Džalaludins Hakani bija "viens no izcilākajiem mūsu laikmeta džihāda pārstāvjiem".

Savulaik viņš bija viens no afgāņu mudžahedīnu komandieriem, kas pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados cīnījās ar PSRS iebrucējiem.

Tolaik Hakani izpelnījās ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) ievērību, un ar viņu personīgi tikās Savienoto Valstu kongresmenis Čārlijs Vilsons.

Jau tolaik viņš nodibināja sakarus arī ar arābu islāmistiem, tostarp ar vēlāko teroristiskā grupējuma "Al Qaeda" vadoni Osamu bin Ladenu.

Pēc PSRS izveidotā prokomunistiskā marionešu režīma krišanas Hakani ieņēma ministra amatu talibu valdībā, kas savukārt tika gāzta ASV iebrukumā Afganistānā pēc "Al Qaeda" sarīkotajiem teroraktiem Ņujorkā un Vašingtonā 2001.gadā.

Uz augšu