Piešķir papildu 145 700 eiro pāvesta vizītes atspoguļošanai sabiedriskajos medijos

FOTO: AFP/SCANPIX

Valdība šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) lūgumu piešķirt papildu 145 710 no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nodrošināt pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanu sabiedriskajos medijos.

TM uzsvērusi, ka pāvesta vizīte ir starptautiskas nozīmes valsts pasākums, taču tās atspoguļošanai nav paredzēti līdzekļi 2018.gada sabiedriskā pasūtījuma gadā, jo vizīte tika saskaņota pēc sabiedriskā pasūtījuma gada plāna apstiprināšanas.

Vizīte ir īpaši sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīga Latvijas un starptautiskajā mērogā, par ko liecina Eiropas Raidorganizāciju asociācijas (EBU) īpašā interese par to, kā arī nepieciešamība vizītes liecības saglabāt valsts simtgades hronikā, norādījusi ministrija.

Kopējais pieprasītais finansējums ir 145 710 eiro, no kuriem Latvijas Radio nepieciešami 40 210 eiro, bet Latvijas Televīzijai - 105 500 eiro.

Kā ziņots, valdība jūlija sākumā atbalstīja 806 202 eiro piešķiršanu TM, lai tā varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti.

Liela daļa no lūgtajiem līdzekļiem paredzēta rekonstrukcijas darbiem Aglonas bazilikā, bet līdzekļi arī nepieciešami vispārējās drošības un kārtības nodrošināšanai, pasākuma translācijai televīzijā, preses centriem, pāvesta podesta izbūvei un citiem mērķiem.

Pēc TM aplēsēm Latvijā ir aptuveni 500 000 katoļu konfesijas piekritēju, un paredzams, ka būtiska daļa Latvijas sabiedrības, kā arī ārvalstu viesi piedalīsies saistībā ar pāvesta vizīti rīkotajos pasākumos.

Uz augšu