Kremerata Baltica "Happy Birthday"

Kā rakstīts kādā interneta mūzikas lapā - Kremerata Baltica ir izveidojis latviešu vijolnieks Gidons Kremers, sapulcinot labākos tā laika mūziķus no trīs Baltijas valstīm.

Kremerata Baltica "Happy Birthday" (“Nonesuch”) 10/12

Būdams izcils vijolnieks un neskaitāmu vijoļspēles konkursu laureāts, Kremers ir lielā mērā popularizējis visā pasaulē vairākus bijušās Padomju Savienības komponistus – A. Part, G. Kanceli, S. Gubaiduļina u.c. arī mūsu pašu Pēteri Vasku un Georgu Pelēci, tādējādi izjaucot pasaulē jau gadsimtiem ilgi pastāvējušo un pieņemto klasiskās mūzikas hitparādi, jeb akadēmiskās mūzikas top 10.

Kā pēdējais Kremera un Kremerata Baltica albums ir nesen iznākušais „Happy Birthday” , kurā vijolnieks pievēršas vairāku komponistu – A.Schnittke, T. Bor, J. Ghys, V. Kahidze u.c. komponistu darbiem, tai skaitā apspēlējot un interpretējot P. Heidrich slavenās melodijas „Happy birthday” tēmu.

Varētu uzskatīt, ka šis ir kolektīva viens no gaišākajiem un vieglāk klausāmajiem ieraktiem, kuram var droši prognozēt komerciālus panākumus, kas zina, varbūt vēl kādu Grammy balvu.

Izdošanas datums: 28.01.2003.

Uz augšu