5 svarīgi dekorēšanas likumi mājoklim, kuru dali ar dzīvokļa biedru

FOTO: Pixabay

Nu rudens ir iesācies un daudzi jaunieši ir sākuši dzīvi kopmītnēs vai īrē dzīvokli kopā ar kādu skolas biedru vai draugu. Kaut arī dzīvokļa vai istabas dalīšana daudziem šķiet kā pilnīga mantu, dekoru un citu priekšmetu jūklis un nekārtība, tomēr, atrisinot strīdus par gaumi, dzīve ar dzīvokļa vai istabas biedru var pat mazināt sasāpējušus dizaina izaicinājumus.

Izvēlies neitrālus toņus

Ievācoties jaunā mājoklī, pirmā doma parasti ir, kā to iekārtot, kā izpaust savu personību interjerā un kā to padarīt mājīgāku. Tas it īpaši, ja dzīvoklis pieder kādam radiniekam vai arī to ir sanācis īrēt ilgāku laiku nekā dzīvokļa biedram. Tomēr šeit parasti rodas konflikti – gaumes var pat ļoti krasi atšķirties un ne katrs jaunais dzīvokļa biedrs spēs to pieņemt.

Tā vietā, lai uzspiestu jaunajam īrniekam savu mīlestību pret košām krāsām vai leoparda rakstu, izvēlies maksimāli neitrālus toņus, piemēram, gaišas vai pelēcīgas sienas, pasteļkrāsas aizkarus un paklājus bez rakstiem. Lai telpa nebūtu blāva, kopā ar dzīvokļa vai istabas biedru iekārto koplietošanas telpas ar kādiem dekoriem vai mēbelēm ar noteikumu, ka šīs detaļas neievirzīs dzīvokļa dizainu konkrētā stila gultnē. Tas piešķirs telpai personību, taču vienlaikus liecinās, ka katram iemītniekam ir sava teikšana mājoklī, pilnībā izslēdzot aizdomas, ka kādam no dzīvokļa biedriem ir lielāka teikšana par dzīvokļa kopējo dizainu.

FOTO: Unsplash

Personalizē tikai savu guļamistabu

Dzīvojot kopā ar vairākiem cilvēkiem, katrs mājoklī ievieš savas mantas un dekoratīvus un ikdienā nepieciešamus priekšmetus, kas pārblīvētu telpu var padarīt nekārtīgu. Lai koplietojamās telpas būtu kārtīgas iespēju robežās, dzīvokļa vai istabas biedriem savā starpā ir jāvienojas par mantām, kuras ir vērts izcelt un atstāt, piemēram, dzīvojamajā istabā vai virtuvē, un kuras jāatstāj savā istabā vai stūrī. Guļamistaba ir katra dzīvokļa biedra personīgā telpa, kurā tad arī drīkst izpausties pēc sirds patikas – izliec plauktos savas iecienītākās grāmatas, fotogrāfijas vai komiksu figūriņu kolekciju.

Investē izturīgos materiālos

Dzīvokļa vai istabas dalīšana ar kādu automātiski nozīmē, ka visas mantas un mēbeles istabās ir vairāk noslogotas, jo dzīvoklī ir vairāk iemītnieku. Tas arī nozīmē, ka pašas noslogotākās vietas un priekšmeti ir biežāk jātīra, tos vairāk izmanto un tie nolietojas divreiz ātrāk. Tieši šā iemesla dēļ ir vērts padomāt par izturīgām mēbelēm un koplietošanas mantām. Turklāt augstas kvalitātes mēbeles ne tikai kalpo ilgāk, bet arī izskatās labāk. Pat ja istabas vai dzīvokļa biedrs nepiekrīt dalīt izdevumus par mēbelēm, tā ir laba personīgā investīcija – mēbeli pēc laika var pārdot vai arī tā lieliski iederēsies paša personīgajā mājoklī.

FOTO: Pixabay

Radi privāto patvērumu

Viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ jaunieši nevēlas īrēt kopdzīvokli, ir personīgās telpas trūkums. Neatkarīgi no dzīvesvietas laika pavadīšana ārpus mājas ne vienmēr ir risinājums vai arī tas nemaz nav iespējams, tādēļ nāksies vien atrast kādu kluso stūrīti, kur pabūt vienatnē un klusumā.

Visbiežāk nekustamo īpašumu klāstā ir īres dzīvokļi ar nodalītām guļamistabām, kur arī ir iespējams patverties no pasaules un izbaudīt klusumu. Piepildi savu istabu ar lietām, kas nomierina vai iepriecina, piemēram, svecēm, fotogrāfijām, plakātiem vai augiem. Ja dali istabu ar kādu, piemēram, kopmītnēs, padari savu gultu un galdu par savu personīgo telpu.

Izvairieties no mantu dublikātiem

Dzīvokļu biedri, it īpaši dalot vienu dzīvokli vairākus gadus, mēdz laika gaitā sakrāt vairākas kopīgas mantas vai ierīces, kā šķīvju komplekti, kafijas aparāti, dušas aizkari. Tomēr vairumā gadījumu draugi mēdz nopirkt savas mēbeles vai ierīces, lai tās nebūtu jādala ar citiem, un tā drīz vien parādās divi tosteri, kafijas aparāti, astoņas krūzes, divi putekļusūcēji. Tas gan laika gaitā atmaksājas – ievācoties jaunā dzīvesvietā, daļa no ikdienā nepieciešamajiem priekšmetiem jau ir iegādāti un atliek vien domāt par sīkumiem. Taču gadījumos, kad nākotne vienatnē vēl nav realizējama, labāk pataupi naudu, iegādājies ierīces uz pusēm un neaizņem dzīvokļa brīvo vietu ar neskaitāmām mantām.

FOTO: Pixabay

Uz augšu
Back