ASV sasniedz viesuļvētra "Florensa" - pavājinājusies, taču joprojām bīstama
Papildināts

FOTO: AP/Scanpix

Viesuļvētra "Florensa", kuras ārējās malas sasniegušas ASV Karolīnas štatu ar spēcīgiem vējiem un lietusgāzēm, kļuvusi vājāka un tagad atbilst 1.kategorijas vētras līmenim, ceturtdien vakarā paziņoja ASV sinoptiķi.

"Florensas" maksimālais vēja ātrums sasniedzis 150 kilometrus stundā (42 metrus sekundē) un atbilst Safira-Simpsona piecu kategoriju skalas vājākajai kategorijai, pavēstīja Nacionālais Viesuļvētru centrs (NHC).

Vētrā joprojām ir "ļoti bīstami vēji", brīdināja NHC.

Trešdienas gaitā sinoptiķu atzinumos vētras spēks tika pazemināts divas reizes no 4.kategorijas, kas var radīt "katastrofālus postījumus".

FOTO: SCANPIX

Tomēr Federālās Ārkārtas situāciju vadības pārvaldes administrators Broks Longs skubināja iedzīvotājus izturēties nopietni pret vētras draudiem, lai arī kāda būtu tās kategorija.

Sinoptiķi brīdina par vētras uzplūdiem, spēcīgām lietusgāzēm un katastrofāliem plūdiem. 

"Šī ir pirmās kategorijas vētra, taču plūdi būs kā 4.kategorijas vētrai," ceturtdienas vakarā prognozēja raidorganizācijas CNN meteoroloģe Dženifera Greja. Vētras iespaidīgie apmēri, ko tā ieguva, virzoties pāri Atlantijas okeānam, nepazudīs "tikai tāpēc, ka vēja ātrums samazinājies līdz dažām jūdzēm stundā", viņa norādīja.

Meteorologi norāda, ka "Florensu" īpaši bīstamu padara nevis tā ātrums, bet gan tās nestās lietusgāzes un plūdi, kas apdraud cilvēku dzīvības.

Uz augšu