Āfrikas cūku mēris šajā nedēļā Latvijā atklāts 16 mežacūkām

Mežacūka kinoloģiskās mācību bāzes "Dālderi" teritorijā.

FOTO: Lita Krone/LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 16 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta trim mežacūkām Saldus novada Lutriņu pagastā, kā arī pa divām mežacūkām Dagdas novada Svariņu pagastā, Jaunpils novada Jaunpils pagastā, Kandavas novada Zemītes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Burtnieku novada Rencēnu pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Iecavas novada Iecavas pagastā, Kuldīgas novada Kabiles pagastā, Mālpils novada Mālpils pagastā, Rēzeknes novada Griškānu pagastā un Talsu novada Lībagu pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 736 ar to slimai mežacūkai 81 novada 238 pagastos un vienā pilsētā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uz augšu