Jurašs pārsūdzējis KNAB lēmumu nesākt kriminālprocesu par pārskaitījumiem VL-TB/LNNK politiķiem

Jaunās konservatīvās partijas līderis Juris Jurašs.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes opozīcijas deputāts Juris Jurašs (JKP) virsprokuroram Modrim Adleram pārsūdzējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķiem.

Jurašs iesniegumā virsprokuroram arī lūdz sākt kriminālprocesu pret Saeimas deputātiem Raivi Dzintaru (VL-TB/LNNK) un Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK) par iespējamu kukuļņemšanu. Politiķis tāpat aicina izvērtēt, vai nav pamats sākt kriminālprocesu par partijas nelikumīgu finansēšanu.

Rīgas domes opozīcijas politiķis ierakstā "Facebook" kontā pauž, ka KNAB esot "skaidri apstiprinājis, ka ir ir bijuši aizdevumi un ziedojumi, bet viņiem nav pierādījumu, ka tie būtu traktējami kā kukuļi. Jurašs sola "nepadoties, kamēr visa informācija netiks pārbaudīta".

Kā ziņots, bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs aģentūrai LETA jūnija beigās pastāstīja, ka viņa rīcībā ir nokļuvusi daļa no Lūša konta izdrukām, kas liecina par pārskaitījumiem Dzintaram un Parādniekam un viņa sievai.

Ar iesniegumu tiesībsargājošajās iestādēs vērsās ne tikai Jurašs, bet arī Dzintars. Dzintars sociālajā tīklā "Facebook" publicējis viņam KNAB izmeklētājas atsūtītu vēstuli, kurā teikts, ka nolemts atteikt sākt kriminālprocesu, jo nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

Izmeklētāja secinājusi, ka Juraša iesniegumā minētie fakti par Dzintara un Parādnieka korumpētību balstīti uz pieņēmumu, kas izdarīts pēc sarunām ar cilvēkiem, kuri nav identificēti, šo sarunu saturs nav zināms un nav arī fiksēts, un šim pieņēmumam neesot iegūtas apstiprinošas ziņas. Tāpat neesot konstatēts, ka Parādnieks būtu saņēmis naudas summas no kādām citām personām, lai varētu segt savas parādsaistības - tam neesot pierādījumi un papildus iegūt tos neesot iespējams.

Taujāts, vai nevērsīsies tiesā pret Jurašu saistībā ar iespējamu neslavas celšanu, Dzintars aģentūrai LETA atbildēja: "Par šo lemsim pēc vēlēšanām. Tagad tam laiku netērēsim."

Dzintars no savas puses jūnijā lūdzis Drošības policiju pārbaudīt Jaunās Konservatīvās partijas līderu "iespējamo saistību ar Krievijas specdienestiem". Nacionālās apvienības līderis iepriekš VL-TB/LNNK mājaslapā publicējis video, kurā sola ar dokumentiem apliecināt, kā šajā jautājumā no atsevišķu JKP līderu puses tiekot izplatīti "smagi un noziedzīgi" meli par viņu un VL-TB/LNNK kopumā.

VL-TB/LNNK līderis paziņoja, ka pašlaik praksē arī Latvijā "kā realitāte apliecinās tas, ka notiek mērķtiecīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalstu vēlēšanu ietekmēšana". "Tā ir daļa no Krievijas hibrīdās stratēģijas ar mērķi destabilizēt situāciju šajās valstīs un panākt sev vēlamu politiķu nonākšanu pie ietekmes," pauda politiķis. Dzintars paziņoja, ka visniknākie uzbrukumi esot vērsti pret nacionālo apvienību, kas savulaik vienīgā esot bloķējusi "Kremļa sabiedrotās "Saskaņas" nonākšanu valdībā".

Jau ziņots, ka Juraša rīcībā esošie dokumenti liecinot, ka pārskaitījumi noformēti kā aizdevumi, taču viņš uzskata, ka notikusi kukuļošana. Tāpat Jurašs uzskata, ka pārskaitījumu organizēšanā piedalījies bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, kurš kopā ar Lūsi figurē kriminālprocesos.

Bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs norādīja, ka abi pieminētie politiķi regulāri aizstāvējuši šo abu bijušo administratoru intereses, piemēram, uzņēmuma "Peltes īpašumi" maksātnespējas procesā.

Uz augšu