Ministrija meklēs risinājumu daudzdzīvokļu ēku balkonu atjaunošanai

Daudzdzīvokļu mājas Anniņmuižas bulvārī.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) izsludinājusi iepirkuma konkursu par sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku balkonu konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes izpēti un tipveida risinājumu sagatavošanu, liecina informācija ministrijas mājaslapā.

EM minētajām mērķim veltījusi 41 900 eiro.

Ministrijā norādīja, ka Latvijā ievērojams iedzīvotāju skaits dzīvo daudzdzīvokļu ēkās, kas ir uzbūvētas laika posmā no 1950.gada gada līdz 1991 gadam un tās ilgstoši atrodas ekspluatācijā.

EM ieskatā, ir nepieciešams noteikt ēku balkonu tehnisko stāvokli, piedāvāt iedzīvotājiem efektīvus to atjaunošanas vai pārbūves risinājumus. "Tas veicinās savlaicīgu dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanu par atbilstošu atjaunošanas vai pārbūves darbu veikšanu, tādējādi mazinot arī iespējamos iedzīvotāju veselībai un dzīvībai apdraudējuma riskus," skaidroja EM.

Iepirkuma mērķis ir novērtēt būvniecības perioda no 1950.gada līdz 1991.gadam laikā būvētās 316.sērijas vai 318.sērijas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku balkonu tehnisko stāvokli, piedāvāt efektīvus tipveida risinājumus ēku konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes atjaunošanai, kā arī sniegt priekšlikumus ēku ekspluatācijas normatīvā regulējuma izmaiņām. Tāpat iepirkuma uzvarētājam būs jāsagatavo trīs balkonu pārbūves vai atjaunošanas tipveida risinājumus.

Uz augšu