Aicina pieteikties Latvijā lielākā ķirbja čempionātam

FOTO: Unsplash

Veikalu tīkls "Maxima" izsludinājis pieteikšanos ikgadējam Latvijā lielākā ķirbja čempionātam, informē mazumtirgotāja "Maxima Latvija" pārstāvji.

Lielākā ķirbja čempionātam līdz 11.oktobrim ir aicināts pieteikties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram šosezon ir izdevies izaudzēt būtiska izmēra ķirbi.

Latvijas lielākā ķirbja čempionāts notiks Rīgas zooloģiskajā dārzā 26.oktobrī, kad konkursa desmit finālistus uz svariem liks spēkavīri.

"Šī vasara bija īpaši karsta, taču viedokļi par siltumu mīlošo ķirbju ražu ir pretrunīgi, jo lielais sausums, tāpat kā citus gadus vēss un slapjš laiks kavē vareno ogu augšanu. Taču gādīgi dārznieki zina, kā nodrošināt labus augšanas apstākļus arī tik mainīgajos un neparedzamajos Latvijas klimata apstākļos, tādēļ ceram atrast jaunus Latvijas rekordistus,"

teica "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate. 

Latvijas lielākā ķirbja čempionāts šogad notiks trīspadsmito reizi.

Jau ziņots, ka pērn par lielāko tika atzīts 161,5 kilogramus smagais ķirbis, kuru izaudzēja Gundega Neimane Kuldīgas novada Kurmāles pagastā. Savukārt līdz šim paša lielākā Latvijas ķirbja gods pieder 2016.gadā apbalvotajam 404 kilogramu smagajam ķirbim no Kurmāles pagasta, Kuldīgas novadā.

Lielākos ķirbjus konkursam var pieteikt, izmērot ķirbju apkārtmēru horizontāli, vertikāli, un nosūtot šos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un kontaktinformāciju.

Konkursam var pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi info@maxima.lv ar norādi "Pieteikums konkursam "Latvijas lielākā ķirbja čempionāts"" vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 katru darba dienu no plkst.8 līdz 22.

Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi sazinoties.

Uz augšu