Latvijas pretinieču duelī ASV basketbolistes uzvar Senegālu

ASV un Senegālas basketbolistes cīnās Pasaules kausā
ASV un Senegālas basketbolistes cīnās Pasaules kausā Foto: EPA/LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlases nākamo pretinieču duelī Pasaules kausa izcīņā Tenerifē, sestdien titulētā ASV izlase droši ar 87:67 (18:17, 27:14, 20:17, 22:19) uzvarēja Senegālu.

D apakšgrupas cīņas sākumā amerikānietēm, kuras ir deviņkārtējas šī turnīra uzvarētājas, tik viegli viss neklājās, jo viņas nonāca iedzinējos ar 2:10, bet pēc pirmās ceturtdaļas ASV bija vadībā vien ar 18:17.

Tomēr otrajā spēles nogrieznī turnīra galvenās favorītes "ieslēdza citu ātrumu" un pēc 20 minūtēm jau bija priekšā ar 45:31, beigās svinot drošu uzvaru.

Uzvarētājām Elena Delle Donna guva 19, bet Neka Ogvumike 16 punktus, kamēr Āfrikas vicečempiones Senegālas rindās ar 18 punktiem izcēlās Omula Kairī Sarra.

Citā D apakšgrupas spēlē Latvijas izlase, aizvadot savu debijas maču Pasaules kausā, dramatiskā cīņā ar 61:64 (10:17, 20:14, 14:13, 17:20) zaudēja Ķīnas valstsvienībai.

Latvijas izlase svētdien plkst.16 cīnīsies ar Senegālu, bet divas dienas vēlāk plkst.20 būs tikšanās ar zvaigžņoto ASV izlasi.

Grupas uzvarētāja uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies.

Pasaules kausa uzvarētāja izcīnīs ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Planētas 16 labākās izlases par pasaules čempiontitulu Tenerifē cīnīsies no 22. līdz 30.septembrim.