Pensiju reformas sekas: "Vienotā Krievija" zaudē divu reģionu gubernatoru vēlēšanās

FOTO: TASS/Scanpix

Nerimstoties neapmierinātībai ar valdības iecerēto pensiju reformu, Krievijas valdošā partija svētdien cietusi sakāvi divu reģionu gubernatoru vēlēšanās.

Gubernatoru vēlēšanu otrajā kārtā Vladimiras apgabalā, kas atrodas 190 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, ar 57% balsu uzvarējis Liberāldemokrātiskās partijas kandidāts Vladimirs Sipjagins, kamēr līdzšinējā gubernatore Svetlana Orlova, kas pārstāv valdošo partiju "Vienotā Krievija", ieguvusi tikai 37,5% balsu.

Arī Habarovskas apgabalā Tālajos Austrumos uzvarējis odiozā Vladimira Žirinovska vadīto liberāldemokrātu kandidāts Sergejs Furgals, par kuru balsojuši 70% vēlētāju, kamēr līdzšinējais gubernators un "Vienotās Krievijas" pārstāvis Vjačeslavs Šports cietis pazemojošu sakāvi.

Kā ziņots, arī Tālo Austrumu Piejūras novadā nācās atcelt iepriekšējā svētdienā notikušās gubernatora vēlēšanu otrās kārtas rezultātus, jo tajās tika pieļauta īpaši nekaunīga rezultātu viltošana, kuru nespēja notušēt arī Centrālā vēlēšanu komisija.

Svētdien notika gubernatora vēlēšanu otrā kārta arī Hakasijas Republikā, kur balsu skaitīšanas rezultāti vēl nav zināmi.

Tomēr liberāldemokrātu un komunistu relatīvos panākumus šajās vēlēšanās nevar uzskatīt pret prezidenta Vladimira Putina režīmu vērstas reālas opozīcijas izpausmi, jo gan liberāldemokrāti, gan komunisti, kuru kandidāts bija galvenais "Vienotās Krievijas" pārstāvja sāncensis Piejūras novadā, tiek uzskatīti par Kremlim lojālu "kabatas opozīciju", kas visumā atbalsta gan Maskavas iekšpolitiku, gan ārpolitiku.

Piemēram, vienā no neatkarīgās radiostacijas "Eho Moskvi" tīmekļa vietnē publicētajiem komentāriem svētdienas balsojuma iznākumus Vladimiras un Habarovskas apgabalos nosaukts par "mēra uzvaru pār holēru".

Tajā pašā laikā citā "Eho Moskvi" komentārā atzīts, ka, nepastāvot reālai izvēlei starp konkurējošiem kandidātiem, daļa vēlētāju reģionos ir gatava balsot pat par “pašu nelabo”, ja tikai tādējādi var izrādīt savu nepatiku Maskavas centrālajai valdībai.

Uz augšu