Valmieras teātrī pirmā šīs sezonas pirmizrāde
"Fantočini noslēpums"

"Fantočini noslēpums" Valmieras teātrī

FOTO: Matīss Markovskis

27. septembrī Valmieras teātrī gaidāms šīs sezonas pirmais jauniestudējums, viesrežisores Jekaterinas Polovcevas (Maskava) iestudētā izrāde “Fantočini noslēpums”.

Izrāde ir poētiskas atmiņas un ilgas par ģimeni, mīlestību, zaudējuma sāpēm un to pārvarēšanu. Par to, uz ko klusībā cer ikviens, - absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšanu. Iestudējums balstīts uz amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija fantastikas īsprozas stāstu "Elektriskā ķermeņa dziesma" (“I Sing The Body Electric”), kas uz Latvijas teātru skatuves tiek iestudēts pirmo reizi. Tāpat izrādē izskan arī līdz šim latviski netulkoti amerikāņu dzejnieka, modernās dzejas aizsācēja Volta Vitmena dzejoļi.

Izrādes radošajā komandā starptautiski pazīstami mākslinieki - scenogrāfs Emīls Kapeļušs (Sanktpēterburga), kostīmu māksliniece Agnese Kaupere, gaismu mākslinieks Igors Fomins. Lomās Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis un Rihards Rudāks, Elīna Vāne.

FOTO: Matīss Markovskis

Režisore Jekaterina Polovceva (1983) ir beigusi S.Ženovača režijas meistardarbnīcu Maskavā (GITIS), Teātra un Kino aktieru institūtu Jekaterinburgā, Tomskas drāmas režisoru skolu. Šobrīd strādā Maskavas teātrī “Sovremeņņik”, Puškina teātrī, kā pedagoģe darbojas S. Ženovača meistardarbnīcā režijas katedrā, kā arī Maskavas Kinoskolā. Ir 2010.gada “Zelta Maskas” prēmijas laureāte par teātra projektu “Jaunie režisori bērniem”, kā arī prēmijas “Zelta saraksts” laureāte par izrādi “Ļevs Tolstojs. Ainas” un Otrā studentu darbu konkursa laureāte par labāko aktieru ansambli.

Uz augšu