Mazda atkal izmantos rotormotora tehnoloģiju

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Mazda 3
Mazda 3 Foto: Mazda

Mazda 'Ilgtspējīgās Zoom-Zoom 2030' ilgtermiņa tehnoloģijas Attīstības programmas ietvaros 2020. gadā laidīs klajā pirmos elektromobiļus. 

Unikāla tehnoloģijas pieeja  

Mazda sākumā izlaidīs divus ar akumulatoriem darbināmus elektromobiļus. Viens no tiem būs darbināms tikai ar akumulatoru, savukārt otrajā akumulators būs apvienots ar kompaktu Mazda rotormotoru kā nobraucamās distances palielinātāju, kas nodrošinās akumulatora uzlādi, kad tas nepieciešams. 

Rotormotora nelielais izmērs un lielā jauda padara vairākus elektrifikācijas tehnoloģijas risinājumus iespējamus, pateicoties dalītajam izvietojumam. Izmantojot rotormotora savietojamību ar gāzveida degvielām, rotormotora darbinātais nobraukuma distances pagarinātājs izstrādāts tā, lai spētu arī darboties ar sašķidrinātu naftas gāzi un ārkārtas situācijā kalpotu kā elektroenerģijas ražotājs. 

Mazda ilgtspējīgā Zoom-Zoom 2030 programma 

Plānojot, ka 2030. gadā 95% no saražotajiem automobiļiem būs aprīkoti ar iekšdedzes motori un kādu no elektrifikācijas formām (savukārt ar akumulatoru darbināmi elektromobiļi veidos atlikušos 5%), Mazda turpinās koncentrēt uzmanību uz iekšdedzes motora efektivitātes celšanu, par piemēru ņemot tās jaunāko jaunās paaudzes SKYACTIV-X benzīna motoru kas sadegšanu nodrošina ar kompresijaizdedzes palīdzību. 

Mazda ir apņēmusies līdz savu korporatīvo vidējo 2010. gada CO2 emisiju rādītāju no ieguves līdz patēriņam samazināt par 50% līdz 2030. gadam, bet par 90% līdz 2050. gadam. Bet uzņēmums ir apņēmies arī īstenot principu par pareizā risinājuma nodrošināšanu īstajā laikā un – tā kā enerģijas pieejamība un automobiļu jaudas avota atbilstība dažādos reģionos atšķiras – īstajā vietā. 

Skaidrs, ka elektriskās strāvas ražošanas sistēma jebkurā reģionā nosaka, cik lielu ieguldījumu elektromobilis var sniegt CO2 emisiju rādītāju samazinājumā no ieguves līdz patēriņam. Un, tā kā radīto CO2 emisiju daudzuma ziņā joprojām vadībā globālā mērogā ir siltumenerģijas ražošana, mērķis panākt šo emisiju samazinājumu, visticamāk, jau vistuvākajā nākotnē noteiks degvielas veidu dažādošanu. 

Papildus alternatīvo degvielu veidiem, ieskaitot saspiesto dabasgāzi, sašķidrinātu naftas gāzi un pat ūdeņradi, autobūves nozare pēta arī pārstrādājamo šķidro degvielu, piemēram, mikroaļģu audzēšanas rezultātā iegūtās biodegvielas, dzīvotspēju.  Mazda uzskata, ka pēdējās attīstība ir kritiski svarīga, lai sasniegtu ar iekšdedzes motoru darbināmu automobiļu oglekļa neitralitāti, un uzņēmums jau izveidotās rūpniecības akadēmiskās jomas-valdības sadarbības ietvaros jau ir iesaistījies kopējos pētniecības projektos un pētījumos sadarbībā ar Tokijas Tehnoloģiju institūtu un Hirošimas Universitāti. 

Mazda cer vēl vairāk paplašināt tās ‘Ilgtspējīgās Zoom-Zoom 2030’ programmas vīzijas sniegtos ieguldījumus, nosūtot elektromobiļus ar nobraukuma distances pagarināšanas aprīkojumu uz dabas katastrofu skartajām teritorijām, nodrošinot no LPG ražotu elektrību. 

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu