Noskaidrots, kurš ir Baltijas valstīs garšīgākais alus un kvass (1)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Eksperti starptautiskajā alus, kvasa un iesala dzērienu kvalitātes konkursā “Baltic Beer Star 2018” Lietuvas alus darītavā “Volfas Engelman”
Eksperti starptautiskajā alus, kvasa un iesala dzērienu kvalitātes konkursā “Baltic Beer Star 2018” Lietuvas alus darītavā “Volfas Engelman” Foto: Publicitātes foto

Kvalitātes konkursā "Baltic Beer Star 2018" šonedēļ noskaidrots, kurš ir Baltijas valstīs garšīgākais kvass - pie zelta godalgas tikuši pat divi dzērieni. Noskaidroti arī garšīgākās lagera un eila tipa alus šķirnes, taču ar zelta medaļa šajās kategorijās šoreiz izpalika, TVNET informēja konkursa rīkotāji. 

Dzērieni tika vērtēti trijās kategorijās: lagera tipa alus, eila tipa alus, kā arī kvass un iesala dzērieni. Sīvākā konkurence risinājās lagera un eila tipa alus grupās, kur ražotāji bija visaktīvāk pieteikuši savus iepriekšējā gadā radītos produktus. 

Bltijas aldari aizvadītajā gadā izstrādājuši interesantus, daudzveidīgus produktus, tomēr konkursā, vērtējot dzērienus pēc precīzi izstrādātiem standarta kritērijiem, neviens no jaunajiem produktiem alus kategorijā nav novērtēts ar pietiekamu punktu skaitu, lai saņemtu zelta medaļu. Vairākiem aliem līdz zeltam pietrūka vien dažas punkta desmitdaļas, informēja konkursa līdzpriekšsēdētājs Kārlis Tomsons.

Sudraba medaļa dažādās kategorijās piešķirta desmit Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ražotāju radītajiem aliem. Sudraba medaļas lagera stila alus kategorijā saņēmuša SIA “Alus Nams” ar alu “Brālis Gaišais Nefiltrēts”, AS “Cēsu alus” ar produktu “Cēsu Premium Bohemian”, SIA “Užavas alus” ar produktu “Užavas alus tumšais Ziemeļu”.

Savukārt eila alus kategorijā sudrabu ar diviem produktiem izcīnījis Igaunijas ražotājs “A.Le Coq”, kā arī Lietuvas alus darītava “Volfas Engelman”.

Hibrīda jeb miksētā alus kategorijā sudrabu saņēma Lietuvas ražotāji “Frontier Brands Pty” un Volfas Engelman, kā arī “Cēsu alus” ar savu “Cēsu Brūža aveņu alu”.  Bronzas vērtējumu par savu produktu šajā gadā saņēmušas vairākas Latvijas un Lietuvas alus darītavas. 

Turpretim kvasa un iesala dzērienu kategorijā zelta medaļas ar vienādu punktu skaitu saņēma pat divi produkti - “Cēsu alus” radītais “Ulmaņlaiku Ķiršu kvass” un Lietuvas ražotāja “Volfas Engelman” kvass “Imperial Gira”.

Konkursa nolikums strikti nosaka to, pēc kādiem kritērijiem produkti tiek vērtēti, lai noteiktu medaļniekus. Žūrijas komisiju veido nozares eksperti - ražotāju vadošie tehnologi, Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki un alusziņi. Katrs no ekspertiem pēc striktiem standartiem, atbilstoši dzērienu stila grāmatai, individuāli vērtē dzērienu garšu, smaržu, krāsu un citus sensoros parametrus, katram no tiem piešķirot vērtējumu ballēs. Dzēriena galīgais vērtējums tiek aprēķināts, saskaitot kopā individuālos vērtējumus un izdalot to ar ekspertu skaitu. 

Lai nodrošinātu objektivitāti, kopvērtējumā netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, kas krasi izceļas uz kopējā ekspertu vērtējuma fona, pastāstīja Tomsons.

Vērtējot konkursa “Baltic Beer Star 2018” rezultātus, Kārlis Tomsons atzīst, ka ir vērojama ražotāju uzdrīkstēšanās eksperimentēt, parādās jaunas garšas, tiek ieviesti jauninājumi alus darīšanas tehnoloģiskajā procesā, kas rezultējas interesantos un daudzveidīgos produktos.

Tomsons pauda, ka “Baltic Beer Star”  ir līdzīgs ikgadējam Eiropas alus ražotāju konkursam Vācijā un konkursam “World Beer Cup” ASV, uz kuru ar savu jaunāko produkciju ik gadu sabrauc alus ražotāji no visas pasaules.

Konkursā izcīnīta medaļa ir kvalitātes apliecinājums, kas garantē, ka konkrētais dzēriens ir augstvērtīgs, standartiem atbilstošs produkts.

Starptautisko konkursu “Baltic Beer Star” organizē alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība „Alus brālība”, lai veicinātu kvalitatīvas un nekaitīgas produkcijas ražošanu, kā arī uzlabotu piedāvājumu patērētājiem un celtu produkcijas konkurētspēju Baltijas un Eiropas tirgū, 

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu