Sv, 25.09.2022.

Līdz gada beigām KNAB plāno prokuratūrai nodot NSL un ZZS iespējamās nelikumīgās finansēšanas lietu

LETA
Līdz gada beigām KNAB plāno prokuratūrai nodot NSL un ZZS iespējamās nelikumīgās finansēšanas lietu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vēl šogad plāno prokuratūrai kriminālvajāšanai nosūtīt krimināllietu par iespējamo partijas "No sirds Latvijai" (NSL) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šogad 4.aprīlī Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" skaidroja, ka kriminālprocess ir nedaudz iestrēdzis un tobrīd birojs gaidīja atbildi uz tiesiskās palīdzības lūgumu.

Šodien intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" KNAB priekšnieks atklāja, ka, lai arī joprojām birojs nav saņēmis atbildi no ārvalsts par tiesiskās palīdzības lūguma izpildi, izmeklētāji veikuši citus pasākumus pierādījumu iegūšanai un līdz gada beigām šo lietu plānots nodot prokuratūrai kriminālvajāšanai.

KNAB 2016.gada gada oktobrī preses paziņojumā rakstīja, ka kriminālprocesā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Pērn oktobrī birojā pastāstīja, ka lietā ir vēl viena persona, pret kuru sākts kriminālprocess, līdz ar to lietā kopumā iesaistītas sešas personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību. Sestās lietā iesaistītās personas vārds netiek atklāts.

KNAB pērn rudenī paziņoja, ka, sekmīgi veicot pirmstiesas izmeklēšanu, lietu bija plānots nodot prokuratūrai 2017.gada nogalē vai 2018.gada sākumā.

Šajā lietā iesaistīts Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), savulaik ar partiju "No sirds Latvijai" saistītais finansists Jorens Raitums un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka viens no šajā lietā iesaistītajiem ir arī biotualešu pārdošanas, īres un apkalpošanas jomas uzņēmējs Anrī Kursītis.

Truksnim birojs aizliedzis izbraukt no valsts un tuvoties noteiktai personai. KNAB Truksnim aizliedzis tikties ar ZZS Saeimas frakcijas vadītāju Augustu Brigmani, Krūmiņu un Raitumu. Tāpat KNAB aizliedzis Truksnim apmeklēt ZZS biroju.

Krūmiņš savulaik tika aizturēts, jo caur trešajām personām, iespējams, finansējis divas partijas - NSL un ZZS -, tām abām pārskaitot 135 000 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu