Mirusi operdziedātāja Monserata Kavaljē

Monserata Kavaljē

FOTO: Reuters/ScanPix

85 gadu vecumā Barselonā no dzīves aizgājusi pasaulslavenā Spānijas operas zvaigzne Monserata Kavaljē, sestdien pavēstīja slimnīcas, kur māksliniece aprūpēta, pārstāvis.

Kavaljē no dzīves aizgājusi sestdien, sacīja Svētā Pāvila slimnīcas pārstāvis sakariem ar presi Abraams del Morals. Kabaljē ģimene lūgusi, lai viņas nāves iemesls netiek izpausts. Māksliniece slimnīcā atradusies kopš septembra, sacīja Morals.

Mākslinieces piemiņas dievkalpojums notiks svētdien, bet bēres nākamajā dienā, pavēstīja Barselonas varasiestādes.

"Mirusi izcila mūsu valsts vēstniece," sacīja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess. "Viņas balss un labsirdība paliks ar mums mūžīgi."

Kavaljē guvusi ievērību ar izcilajām lomu interpretācijām Rosīni, Bellīni un Doniceti operās.

Mākslinieces repertuārs bija teju neierobežots. Viņa atveidojusi vairāk nekā 90 operas lomu un uz skatuves uzstājusies teju 4000 reižu.

Viņas duets "Barcelona" ar britu rokgrupas "Queen" solistu Frediju Merkūriju kļuva par hitu 1987. gadā. Šī kompozīcija tika izraudzīta par 1992. gada Barselonas olimpisko spēļu himnu.

Kavaljē 1964. gadā salaulājās ar spāņu tenoru Bernabē Martī. Laulībā dzimuši divi bērni - Bernabē Martī juniors un Monserata Martī, kas arī pati kļuvusi par veiksmīgu operas mākslinieci.

Uz augšu