Netanjahu tiksies ar Putinu pirmo reizi pēc Krievijas lidmašīnas notriekšanas Sīrijā

FOTO: AP/Scanpix

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien paziņojis, ka tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai pārrunātu militāro darbību koordināciju Sīrijā pēc septembra vidū notikušā incidenta ar Krievijas militāro lidmašīnu, kuras notriekšanā Maskava vaino Izraēlu.

"Pirms neilga laika es runāju ar prezidentu Putinu. Mēs vienojāmies drīzumā tikties, lai turpinātu būtisku koordināciju drošības jomā," Netanjahu paziņojis pirms ministru kabineta iknedēļas sēdes Jeruzalemē.

Krievija gan atzinusi, ka tās izlūklidmašīna virs Sīrijas 17.septembrī tika notriekta ar sīriešu izšautu zenītraķeti, tomēr Maskava par vainīgo šajā incidentā uzskata Izraēlu, kuras iznīcinātāji neilgi pirms tam veica uzlidojumu Latākijas provincei.

Krievijas armija apsūdzējusi Izraēlas pilotus, ka tie savā uzlidojumā Sīrijā izmantojuši šo lidmašīnu kā aizsegu, "pakļaujot to Sīrijas pretgaisa aizsardzības ugunij". Savukārt Izraēla norādījusi, ka tās iznīcinātāji Krievijas lidmašīnas nogāšanās brīdī jau bija atgriezušies Izraēlas gaisa telpā. Tā arī skaidrojusi, ka šai uzlidojumā vērsusies pret Sīrijas militāro objektu, no kura bruņojuma ražošanas sistēmas "Irānas vārdā drīz būtu nosūtītas" Libānas šiītu grupējumam "Hizbollah".

Pēc šā incidenta, kurā gāja bojā visas 15 Krievijas militārpersonas, kas atradās lidmašīnā, Maskava, neraugoties uz Izraēlas iebildumiem, nodeva Sīrijas armijas rīcībā savas modernās pretgaisa aizsardzības sistēmas "S-300".

Kā izteicies Netanjahu, "Izraēla visos gadījumos rīkosies, lai neļautu Irānai iedibināt militāro klātbūtni Sīrijā un aizkavētu nāvējoša bruņojuma nodošanu "Hizbollah" Libānā".

Izraēla daudzkārt veikusi uzlidojumus Sīrijas teritorijā, skaidrojot, ka vēršas pret mērķiem, kas saistīti ar Irānu, tās sabiedrotajiem un ieroču piegādēm grupējumam "Hizbollah".

Kopš minētā incidenta Netannjahu un Putinam bijušas jau vismaz trīs telefonsarunas.

Uz augšu