Lembergs prognozē drūmu nākotni ZZS, ja tā nespēs atjaunoties

TVNET/LETA
Lembergs prognozē drūmu nākotni ZZS, ja tā nespēs atjaunoties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs Foto: Paula Čurkste/LETA

Ja pēc piedzīvotās sakāves 13. Saeimas vēlēšanās politiskā partija Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nespēs atjaunoties, tad šīs viņiem bija pēdējās parlamenta vēlēšanas, aģentūrai LETA pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

"Mums ir jāanalizē pagātne, lai saprastu tagadni. ZZS bija gana daudz kļūdu, kas tika pamanītas, un bija arī tādas kļūdas, kuras politiskie konkurenti nepamanīja. Īpaši pēdējā pusgada laika no valdības vadošajām figūrām bija ļoti jūtama augstprātīga iedomība, viszinība un nekļūdība, kas vienmēr noved pie sabiedrības negatīva vērtējuma, jo visi to redz," ZZS sasniegtos rezultātus 13.Saeimas vēlēšanās komentēja Lembergs.

Ventspils mērs uzskata, ka tagad ZZS ir svarīgi atjaunoties, noliekot malā kreisumu un populismu, kas valdībai bija ļoti izteikts.

"Jāatjauno sava saturiskā puse, un es domāju, ka ZZS jābūt uz to spējīgai. Ja nebūs, tad šīs ir pēdējās Saeimas vēlēšanas. Kā jau tas ir bijis pirms 20 gadiem," klāstīja Lembergs.

Viņš ir pārliecināts, ka ZZS ir nepieciešams izveidot spēcīgu jaunatnes nodaļu, it īpaši Rīgā, jo tik zems atbalsts Rīgā parlamenta vēlēšanās kopš ZZS izveidošanas nekad nav bijis. "Līdz šim zemākais atbalsts partijai Rīgā bija nepilni 6%. Ja Rīgā, kur ir visvairāk apgabalu, partija nepārvar piecu procentu barjeru, tad tas ir milzīgs fiasko," minēja Ventspils mērs, piebilzdams, ka no ZZS parlamentā tomēr ievēlēti saturiski spēcīgi deputāti.

Lembergs spriež, ka ZZS šoreiz, visticamāk, neprata pārliecināt vēlētāju, jo iepriekšējo vēlēšanu pieredze liecina, ka tieši pēc politiskajām debatēm vēlētāju atbalsts partijai palielinājies līdz pat 20%. "Šogad septembra vidū, pēc pētījumu centra SKDS datiem, ZZS bija 9,3% vēlētāju atbalsts, bet vēlēšanu dienā 9,95%. Tas ir visvājākais rezultāts," akcentēja mērs.

Jau ziņots, ka pirmo vietu 13. Saeimas vēlēšanās ar 19,9% ieguvusi partija "Saskaņa". Otrajā vietā ar 14% ierindojas "KPV LV", bet trešajā - Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12% patlaban ieņem apvienība "Attīstībai/Par!", piekto - nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", par kuru nobalsojuši 11% balsstiesīgo, bet sesto - Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi nepilnus 10% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī "Jaunā Vienotība". Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais