ZZS pārstāvjus sarunām ar KPV LV nemainīs; tikšanās varētu nenotikt

TVNET/LETA
ZZS pārstāvjus sarunām ar KPV LV nemainīs; tikšanās varētu nenotikt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze
ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze Foto: Ieva Čīka/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nemainīs valdības veidošanas sarunām deleģētos pārstāvjus pēc tam, kad partija "KPV LV" paudusi pretenzijas par neievēlēto politiķu dalību tajās.

Pēc šā jautājuma apspriešanas ar ZZS kolēģiem politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA norādīja, ka ZZS paši nosaka sastāvu politiskajām sarunām un ka politiskais spēks nemainīs izvirzītos pārstāvjus.

Politiķis skaidroja, ka ZZS sarunām ir izvēlējusies deleģēt Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Augustu Brigmani un Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru, jo viņi ir ievēlēti par ZZS veidojošo partiju priekšsēdētājiem un pārstāv LZS un LZP atbilstoši partiju statūtiem. Abas partijas arī lēma, kurus cilvēkus virzīt par kandidātiem uz parlamentu, norādīja Krauze.

"KPV LV" nostāju ZZS uzskata par priekšvēlēšanu politiskās retorikas turpināšanu situācijā, kad laicīgi jāizveido valdība, lai pieņemtu valsts budžetu, skaidroja politiskā spēka valdes priekšsēdētājs.

Ņemot vērā iepriekšminēto, "KPV LV" un ZZS pārstāvji pagaidām varētu netikties valdības veidošanas sarunās.

Kā ziņots, "KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka partija neies uz sarunām ar ZZS, ja tajās politisko spēku pārstāvēs cilvēki bez tautas mandāta.

"KPV LV" savu pozīciju norādījusi pēc publiski izskanējušās informācijas, ka ZZS valdības veidošanas sarunās pārstāvēs arī Saeimā neievēlētie deputāta amata kandidāti - Brigmanis un Tavars.

ZZS sarunu grupā ir arī 13.Saeimā ievēlētais politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Krauze.

"KPV LV" politiķe norādīja, ka uz sarunām ar politisko spēku varētu nākt Krauze viens pats, vai arī ZZS var izveidot citu komandu no ievēlētajiem deputātiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem "Saskaņai" parlamentā varētu būt 23 vietas, politiskajai partijai "KPV LV" un Jaunā konservatīvajai partijai - katrai 16 vietas, "Attīstībai/Par!" un nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - katrai 13 vietas, ZZS - 11 vietas, bet "Jaunajai Vienotībai" - astoņas vietas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais