Liepājā un apkaimē šī nedēļas nogale paies motoru sporta gaisotnē
Aidā uz Liepāju!

FOTO: fiaerc.com

12. oktobrī Liepājā sāksies aizraujoša motorsporta svētku nedēļas nogale. Tās laikā risināsies FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta 2018. gada sezonas noslēdzošais posms Rally Liepāja. Sacensības ietilpst Ātruma Festivāla Kurzeme 2018 programmā, kurā atradīsim arī ūdens motorsporta sacensības, antīko automobiļu salidojumu Youngtimer Cars & Coffee Liepāja, Rally Liepāja dalībnieku parādi, notikumiem bagāto nedēļu noslēdzot Rally Liepāja ballītei bārā Hot Potato.

Sacensību dalībniekus pirmo reizi darbībā būs iespējams vērot jau piektdien Dunalkā, kur gar Mazā Bērzu dīķa viltīgajiem līkumiem no plkst. 15:30 notiks Rally Liepāja kvalifikācijas posms Latvia-100. Vakara programmā no plkst. 19:00 pie jaunuzbūvētās Liepājas Olimpiskā centra (LOC) manēžas paredzēta Rally Liepāja atklāšanas ceremonija. Tās laikā tiks noskaidrota ekipāžu starta pozīciju izvēle. Līdzjutējiem būs iespēja noklausīties sportistu intervijas, kā arī saņemt autogrāfus no rallija dalībniekiem, kā kulminācijai kalpojot automašīnu ceremoniālajam startam no plkst. 20:30.

FOTO: fiaerc.com

Sestdien, 13. oktobrī, pl. 10:00 tiks dota zaļā gaisma pirmajam Rally Liepāja ātrumposmam SS1 NESTE 1. Dienas laikā Pērbonē, Laidos, Upītēs un Vilgālē tiks aizvadīti kopumā seši FIA Eiropas rallija čempionāta ātrumposmi, kuru kopējais garums sasniegs 111,55 kilometrus un noslēgsies plkst. 17:35 ar SS6 ŠKODA. Dienas laikā tiks veikti arī trīs ātrumposmi rallijsprinta ekipāžām. Līdzās jau iepazītiem ceļiem pat pieredzes bagātākajiem rallija dalībniekiem būs iespēja izbaudīt arī jaunus maršrutus.

Ātrumlaivu tīkotājus Liepājas Tirdzniecības kanālā no pl. 12:00 priecēs Latvijas čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām 6.posms - UPB Energy kauss, kur savas prasmes apliecinās spožākie pašmāju un ārzemju talanti. Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 18:00.

Iepretī viesnīcai Royal Hotel, Vecās Ostmalas promenādē, būs iespēja izbaudīt Latvijas Antīko automobiļu kluba Youngtimer Rally rīkoto salidojumu Youngtimer Cars & Coffee Liepāja. No plkst. 10:00 līdz 12:00 gaidāma dalībnieku ierašanās. Visas dienas garumā līdzjutēji varēs nodot savu balsojumu par elegantāko vēsturisko spēkratu, bet plkst. 18:00 notiks skatītāju simpātijas apbalvošana.

FOTO: fiaerc.com

Rally Liepāja norise turpināsies svētdien, aizvadot atlikušo pusduci ātrumposmu. Pirmais no tiem SS7 CANON BIZNESA CENTRS-IB SERVISS – plkst. 10:00 tiks aizvadīts Dinsdurbē. Sacensību pēdējā dienā uz starta stāsies arī vēsturiskās regularitātes rallija ekipāžas (četros ātrumposmos SS7, SS8, SS10, SS11 startēs 1h 30m pirms rallija ekipāžām) un Historic Sport ekipāžas (startēs ātrumposmos SS9, SS10, SS11, SS12). Pēc ātrumposmiem Paplakā, Vecpilī un Podniekos, FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta sezona tiks noslēgta ar sacensību garāko ātrumposmu SS 12 LIEPĀJA – par 24,99 km pārbaudījuma neatņemamu sastāvdaļu kļuvis Stroķacs tramplīns.

Plkst. 18:00 pie Liepājas Olimpiskā Centra Manēžas būs vērojama Rally Liepāja finiša estakāde, kur tiks apbalvoti FIA Eiropas rallija čempionāta 8. posma un FIA ERC Junioru čempionāta 6. posma ātrākie dalībnieki, bet plkst. 20:30 risināsies Latvijas rallija čempionāta 6. un 7. posma apbalvošanas ceremonija, Vēsturiskā rallija regularitātes TOP3 ekipāžu apbalvošana, kā arī FIA Baltic Rally Trophy apbalvošana. Pēc intensīviem un adrenalīnu uzdzenošiem notikumiem nedēļas noslēgums sagaidāms bārā Hot Potato, kur no plkst. 22:00 risināsies Rally Liepāja rallija ballīte.

“Šis ir jau sestais gads kad Liepājā sarīkojam FIA Eiropas rallija čempionāta posmu, tamdēļ jo lielāks prieks, ka rallija maršrutā 7 no 12 ātrumposmiem būs jauni – kalpojot kā izaicinājums autosportistiem, un jaunu emociju katalizators skatītājiem,” iesāk RA Events un Rally Liepāja direktors Raimonds Strokšs. “Jāsaka, ka Liepājā šobrīd norit vērienīgi ielu un ceļu remontdarbi, kas jau tuvākajā nākotnē padarīs pārvietošanos pa rallija pilsētu daudz ērtāku. Šoreiz gan tas arī nozīmē, ka mums būs jāiztiek bez iedzīvotāju un rallija interesentu tik iemīļotā pilsētas ātrumposma – bet tās ir tikai īstermiņa izmaiņas! Lai gan sacensību atmosfēru Liepājā būs iespējams izjust tik un tā – jau piektdien Liepājā notiks braucēju parāde, rallija servisa parks būs izvietots Jaunliepājas Annas tirgus laukumā, bet sestdien Vecās Ostmalas promenādē un Tirdzniecības kanālā notiks Ātruma Festivāls Kurzeme aktivitātes. Visbeidzot, arī laika prognoze šoreiz solās būt brīvdabas pasākumam ļoti pateicīga – saulains, un rudenim atbilstoši silti laika apstākļi visu brīvdienu garumā!”

Visi sacensību programmas norises laiki ir provizoriski un var tikt mainīti. Sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai lvrally.com vai Rally Liepāja sociālajos tīklos.

Uz augšu