“Homo Novus” aizkadrā: Anšlava Eglīša ceļš no Inciema līdz Holivudai

“Homo Novus” aizkadrā: Anšlava Eglīša ceļš no Inciema līdz Holivudai

FOTO: no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumiem, Anšlava Eglīša kolekcijas

Sekojot jaunās spēlfilmas “Homo Novus” uzvaras gājienam Latvijas kinoteātros, LMT viedtelevīzija piedāvā trešo video stāstu par filmas tapšanu. Šoreiz ielūkosimies romāna “Homo Novus” autora Anšlava Eglīša dzīvesstāstā un atstātajā mantojumā. 

Anšlava Eglīša dzīve nav rozēm vien kaisīta, tomēr, lai kādi šķēršļi tika likti ceļā, viņš ir atstājis lielu mantojumu – vairāk nekā 50 grāmatas. Tie pamatā ir stāsti, kā arī noveles, romāni un lugu krājumi, kas savā laikā izrādītas daudzos pasaules latviešu teātros un vēlāk arī Latvijā. No šā gada septembra nogales kinoteātros ir skatāma arī filma “Homo Novus”. 

Šajā “Homo Novus” video stāstā redzēsim pašu Anšlavu Eglīti un īpašus kadrus no viņa dzīves ASV. Savukārt Viktors Hausmanis, literatūras un teātra zinātnieks, un Ingrīda Burāne, mākslas zinātniece, dalīsies vēstures liecībās par Anšlava Eglīša bērnību, jaunību Inciemā un vēlāk arī dzīvi trimdā. Māra Ozola, Eglīšu ģimenes piemiņas glabātāja Inciema pilī, kur Anšlavs rakstīja un gleznoja, zina stāstīt, cik daudz no rakstnieka jaunības patiesībā attēlots romānā “Pansija pilī”. 

Tā kā Eglītis ir latvietis ar dažādu valstu pieredzi, viņš savā dzīvē ir saticis un intervējis arī mūsdienās labi pazīstamas ASV un Eiropas kino zvaigznes. Kā atzīst eksperti, rakstnieks Holivudā jutās kā savās mājās, gan pateicoties valodas zināšanām, gan spējai ātri reaģēt un smalkai asprātībai.

Trīs spēlfilmas “Homo Novus” aizkadra video stāsti ir skatāmi arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās par filmu, lietojot tēmturus #homonovusmovie un #LMTstraume. 

Uz augšu