Pie bankomāta aiztur ārzemnieku ar viltotām bankas kartēm

Multivalūtu bankas automāts piedāvā ikvienam bankas klientam izņemt no savas maksājumu kartes skaidru naudu latos, eiro vai ASV dolāros.

FOTO: Parekss banka

Piektdien Rīgas centrā aizturēts ārzemnieks, kurš ar viltotu bankas karti no bankomāta mēģinājis izņemt skaidru naudu, turklāt pie viņa atrastas kopumā 20 šādas viltotas kartes, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā (VP).

Vīrieti aizturējušas VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 3.nodaļas amatpersonas, kas ikdienā sadarbojas ar bankām un iestādēm, kas kontrolē kredītkaršu veiktos darījumus.

Iepriekš, saņemot operatīvo informāciju par iespējamiem mēģinājumiem izmantot svešus maksāšanas līdzekļus Rīgā, ko plānoja izdarīt ārvalstnieks, tika pastiprināts monitorings un sadarbība ar iepriekšminētajām iestādēm.

Tika identificēti vairāki mēģinājumi Rīgas centrā izņemt naudas līdzekļus ar Āzijas valsts kredītkartēm. Iesaistot patruļdienesta struktūrvienības, arī tika pastiprināta kontrole pie Rīgas centrā esošajiem bankomātiem.

Pie viena no bankomātiem centrā tika sastapts vīrietis, kurš izmantojis baltu plastikāta karti bez apzīmējumiem, kas vizuāli atgādināja maksājumu karti. Vīrietis aizdomās par viltotu kredītkaršu izmantošanu tika aizturēts un nogādāts VP Rīgas Latgales iecirknī apstākļu noskaidrošanai. Personas pārmeklēšanas laikā likumsargi pie vīrieša atrada vēl 19 baltas plastikāta kartes, kas bija ieprogrammētas ar kādas Āzijas valsts izdevējbankas kredītkaršu datiem.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais vīrietis nelikumīgi iegādājies svešu personu bankas kontu datus, kas reģistrēti ārpus Latvijas, un piesaistījis tos baltajām plastikāta kartēm, tādējādi pretlikumīgā ceļā iegūstot naudu.

Aizturētais 1984.gadā dzimušais vīrietis ir ārzemnieks un iepriekš nav nonācis VP redzeslokā.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193.panta trešās daļas - par finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa viltošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu vai izmantošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā vietā un paziņošana par dzīvesvietas maiņu.

Uz augšu