Cuguharu Fužita - smalkās līnijas meistars

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Cuguharu Fužita
Cuguharu Fužita Foto: publicitātes

Otrdien, 2018. gada 16. oktobrī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina uz mākslas vēstures pēcpusdienu “Modernisma laboratorija”, kurā ar stāstījumu par japāņu-franču mākslinieku Cuguharu Fužitu uzstāsies mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva, atklājot meistara daiļrades aspektus un to ietekmi uz Aleksandras Beļcovas mākslu.

Parīzes skolas pārstāvis Cuguharu Fužita (Tsuguharu Foujita, 1886–1968) 20. gadsimta 20. gados atradās slavas zenītā – viņa daiļradi ļoti atzinīgi vērtēja kritiķi, kā arī mākslas mīļotāji, kuri bija gatavi par Fužitas zīmējumiem un eļļas gleznām iztērēt veselu bagātību. Savu oriģinālo stilu meistars veidoja, savienojot japāņu mākslas tradīcijas – kaligrāfiju, sumi-ē tehniku – ar modernisma atklājumiem. Fužita arī bijis viena no Parīzes bohēmas redzamākajām figūrām.

Cuguharu Fužita "Pašportrets ar kaķi"
Cuguharu Fužita "Pašportrets ar kaķi" Foto: publicitātes

Aleksandrai Beļcovai (Александра Бельцова, 1892–1981) aizraušanās ar Cuguharu Fužitas daiļradi nebija tikai modes lieta. Smalkā līnija, niansētais monohromais kolorīts un kopējā tēlu raksturojuma stilistika japāņu mākslinieka portretos saskanēja ar pašas Beļcovas pasaules izjūtu. 20. gadsimta 20. gadu vidū un otrajā pusē tapa virkne autores darbu, kuros jaušama Fužitas ietekme.

Nesen Parīzē, Aristida Majola muzejā notika Fužitam veltīta izstāde, kas sniedza ieskatu mākslinieka visražīgākajā periodā no 1913. līdz 1931. gadam. Tajā tika eksponēti autora daiļrades dažādu posmu darbi, fotogrāfijas, kā arī video hronika, kurā redzams pats Fužita.

Dr. art. Nataļjas Jevsejevas lekcija ļaus ieskatīties minētās izstādes ekspozīcijā, tuvāk iepazīt Fužitas unikālo personību un tā laika Parīzes bohēmas dzīvi.

“Modernisma laboratorija” ikvienam kļūs par neparastu ceļojumu kultūras vēsturē, aizraujošu jaunā iepazīšanas procesu, kurā piedalīties aicinām arī Jūs!

Biļešu cena: pieaugušajiem – 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 EUR. Pirms lekcijas apmeklētāji var iepazīties ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi “1919. gads. Latvijas Republikai – 1”. Vietu skaits ierobežots.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu