Aizvadīts dejisks franču marimbistu "Trio SR9" koncerts Liepājā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sestdien, 13. oktobrī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” dejisku ritmu piesātinātu koncertu sniedza viens no slavenākajiem franču marimbu ansambļiem Trio SR9. Raksturīgi kamerzāles sērijas “Personīgi” koncertiem – pēc uzstāšanās klausītāji ar māksliniekiem tikās uz sarunām un autogrāfu sesiju nepiespiestā gaisotnē. 

Liepājas koncertā “Dejas ar marimbām” trio SR9 klausītājus aicināja muzikālā  piedzīvojumā, kas vijās caur dažādiem gadsimtiem un valstīm, atklājot dejas garīgo, māksliniecisko un svinīgo raksturu. Tas veda no senajām deju svītām līdz mūsdienu deju ritmiem, no franču galma spozmes līdz jautrībai tirgus placī vai kaislībām Buenosairesas ielās, no elegantā valša līdz trakulīgajai tarantellai un no svinīgi ceremoniālām parādēm līdz dažādu tautu dejām.

Programma iezīmēja triptihu, kur pirmā daļa bija izvērsts ceļojums pa baroka Eiropu,  klausītājiem piedāvājot vairākas  baroka deju interpretācijas – gavoti, sarabandu, menuetu uz žīgu. Turpinājumā  sekoja deviņpadsmitā gadsimta autoru kompozīciju pārlikumi marimbām – Kloda Debisī “Štīriešu tarantella”,  Bēla Bartoka  “Rumāņu deja” un Aleksandra Borodina Polovciešu dejas no operas „Kņazs Igors”. Noslēdzošajā programmas daļā klausītājiem bija iespēja tikties ar  mūsdienu  skaņražu darbiem, piemēram, Fransuā Tašdiāna īpaši Trio SR9 komponēto skaņdarbu “Radīšana”. 

2010. gadā Lionas Nacionālajā mūzikas un dejas konservatorijā (National Conservatory of Music and Dance of Lyon) dibinātā apvienība Trio SR9 ieguvuši atpazīstamību teju visā pasaulē un saņēmuši neskaitāmus apbalvojumus. Ar savu mūziku puiši iestājas par svaigu, radošu skatījumu uz tradicionāli Āfrikai raksturīgo sitaminstrumentu spēli Rietumu pasaulē. Viņi strādā ar slavenu komponistu darbiem, virtuozi radot jaunas klasiskās un mūsdienu mūzikas interpretācijas, kas 2015. gadā vainagojās ar debijas albuma Bach au marimba izdošanu. Albums bija rezultāts plašām komponista Johana Sebastiana Baha mūzikas studijām, un tas tika izdots slavenās franču izdevniecības Naïve paspārnē. Šī pati  izdevniecībā klājā laidusi arī apvienības otro disku Alors, on dance?.

Ansambļa dalībnieki – Pols Šangarnjē (Paul Changarnier), Nikolā Kuzēns (Nicolas Cousin) un Aleksandrs Esperē (Alexandre Esperet)  – ir trīs jauni un ziņkārīgi mūziķi, kuri sevi piesaka ne vien dažādu žanru mūzikā, bet izmanto katru iespēju sadarboties arī ar citu jomu māksliniekiem, piemēram, dejotājiem un aktieriem. 2015. gadā šādas sadarbības rezultātā tapa pirmā izrāde MACHINE(s). Tajā pašā gadā trio devās tūrē jau ar otro iestudējumu – ķermeņa perkusiju programmu C O R P O R E L S.

Pirms koncerta franču marimbisti Liepājas koncertzālē radīja jautru, attīstošu un izglītojošu nodarbību – meistarklasi ģimenēm ar bērniem, kurā atklāja ķermeņa ritmikas iespējas. Līdzīgi kā spēlējot perkusijas, meistarklases dalībnieki ievibrēja un ieskandināja savu ķermeni un telpu, izmantojot piesitienus, berzēšanu un dažnedažādus citus ritmikas elementus. 

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu